Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan, 1920 vurgusu yaptı

Giriş Tarihi: 3.4.2013

"İhanet içinde olan Bahçeli'dir" diyen Erdoğan, "Yeni değil normalleşmiş Türkiye yükseliyor. Bu Türkiye 23 Nisan 1920'de TBMM açılırken tasavvur edilen Türkiye'dir" dedi

nda , MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'nin 'ihanet süreci' ifadeleri için "Aynen kendisine iade ediyorum. İhanet içinde olan Bahçeli'dir" diyen Başbakan Tayyip Erdoğan, çözüm süreciyle ilgili 1920 Anayasası'na atıfta bulunarak "Öyle bir Türkiye yükseliyor ki bu Türkiye yeni değil; normalleşmiş, aslına rücu etmiş Türkiye'dir. Bu Türkiye 23 Nisan 1920'de TBMM açılırken tasavvur edilen, tahayyül edilen bir Türkiye'dir" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:
Hayallerimiz var. Gözyaşları dursun. Akşam sofralar kurulsun, çocuklar o sofranın başında muhabbet etsin, silah seslerinin, ağıtların değil çocuk seslerinin egemen olduğu, caddelerimiz olsun istiyoruz. Bunlar sadece hayal değil, bunlar bizim hedeflerimiz. Sayın Bahçeli'nin, bu süreçle ilgili olarak 'ihanet süreci' ifadesini aynen kendisine iade ediyorum. Eğer bu ülkede bir ihanet varsa bu ihanetin içinde olan Bahçeli'dir, Kılıçdaroğlu'dur.
Okullar, üniversiteler karışmaya başladı. Bursa'da 'vur de vuralım, öl de ölelim' dediklerinde, 'Onun da zamanı gelecek, onun da zamanı geldiğinde talimatı vereceğim' diyen Bahçeli'nin kendisi. Bu açıklamadan sonra şimdi Erciyes ve Muğla Üniversitelerinde ellerinde 'vur de vuralım, öl de ölelim' pankartlarıyla karşıt görüşlü gençlerle vuruşmaya başladılar. Ben bu genç evlatlarıma söylüyorum; biz 80 öncesinde çok ağır ödedik. Aynı belayı, faturayı siz ödemeyin. Bu yanlış yollardan vazgeçin, okullarınızı zamanında bitirin, bu millete katkınız olsun.

GENCECİK FİDANLAR

Çatışma kültürü üzerine inşa edilmiş anlayış miadını tamamen doldurdu. Bu gencecik ölümlerden geriye acıdan, hüzünden başka ne kaldı? Birileri 'vurun' dedi, birileri 'ölün' dedi, 'öldürün' dedi, birileri 'bir sağdan, bir soldan' dedi ve gencecik fidanları, gencecik hayatları söndürdü. Kim kazandı? Çatışma kültüründen beslenenler kazandı.
Çözüm süreci adını verdiğimiz bu yeni süreç, daha güçlü, daha demokratik, daha huzurlu bir Türkiye hedefinin ileri bir adımıdır. Bunu ne Kılıçdaroğlu provoke edebilir, ne de Bahçeli. 3 tane oy almak için gençleri tahrik eden gözü dönmüşlere rağmen biz bu meseleyi çözmek zorundayız.
Öyle bir Türkiye yükseliyor ki inşallah acılar bitecek, gözyaşları dinecektir. Ayağında artık prangalar olmayacak. Bu Türkiye yeni bir Türkiye değil; normalleşmiş, aslına rücu etmiş, tabi mecrasında akan bir Türkiye'dir. Bu Türkiye 23 Nisan 1920'de TBMM açılırken tasavvur edilen, tahayyül edilen bir Türkiye'dir. Herkesin gücü nispetinde sürece dahil olmasını rica ediyoruz.

SİYAH KUŞAK TAKTI
Erdoğan şampiyon olan karatecileri kabul etti. Karateciler, beraberinde getirdikleri kıyafeti ve siyah kuşağı Başbakan Erdoğan'a giydirdi. Erdoğan daha sonra madalya alan güreşçileri de (yanda) kabul etti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan, 1920 vurgusu yaptı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN