Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Türkiye'nin gözü bu buluşmada

Başbakan Erdoğan, terörün çözüm süreciyle ilgili olarak belirlenen "Akil İnsanlar"la Dolmabahçe'deki Başbakanlık Ofisi'nde bir araya geliyor.

Giriş Tarihi: 4.4.2013 17:46 Güncelleme Tarihi: 4.4.2013 18:27
Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, Akil İnsanlar Heyeti ile yapacağı görüşme için İstanbul'a geldi. Başbakan Erdoğan, beraberinde Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Hüseyin Çelik, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Kültür ve Turizm Bakanı Ömer Çelik ile birlikte İstanbul'a geldi. Atatürk Havalimanı'nda AK Parti İstanbul İl Başkanı Aziz Babuşçu tarafından karşılanan Erdoğan, eşi Emine Erdoğan ve kızı Sümeyye Erdoğan ile birlikte alandan ayrılarak Dolmabahçe'ye geçti.

KOMİSYONDA ADI GEÇEN İSİMLER, DOLMABAHÇE'YE GELMEYE BAŞLADI

Başbakan 'ın üyeleriyle bir araya geleceği Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde hazırlıklar tamamlandı. Heyette yer alan bazı isimler Dolmabahçe'ye gelmeye başladı.

Başbakan Erdoğan, bu akşam 63 kişiden oluşan Akil İnsanlar heyeti ile ilk kez bir araya gelecek. Dolmabahçe Çalışma Ofisi'nde yapılacak görüşme için hazırlıklar tamamlandı. Görüşme öncesi çevrede yoğun güvenlik önlemleri alındı. Heyette yer alan bazı isimler de Dolmabahçe'ye gelmeye başladı.

Başbakan terörün bitirilmesi sürecinde çözüm iradesini güçlendirecek, toplumsal algıyı olumlu istikamette geliştirecek, farklı kesimleri, görüşleri değerlendirecek 63 kişilik heyetle yapacağı ilk toplantıda bu heyetteki akil insanların görüş ve önerilerini dinleyecek, onlarla istişarelerde bulunacak. Erdoğan ayrıca akil insanlara çözüm sürecinde Türkiye'nin geldiği noktayı da anlatacak.

BASIN ORDUSU İZLİYOR

Dolmabahçe'deki toplantıyı çok sayıda basın mensubu takip ediyor. Toplantıyı takip etmek için çok sayıda basın mensubu Dolmabahçe'deki Başbakanlık ofisi önüne geldi. Birçok kanalı gelişmeleri canlı yayında izleyicilerine aktarıyor.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Türkiye'nin gözü bu buluşmada
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN