Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Davası'nda flaş gelişme

Davası duruşmadaki gerginlik nedeniyle 11 Nisan'a ertelendi.

Giriş Tarihi: 8.4.2013 14:13 Güncelleme Tarihi: 8.4.2013 15:25
Silivri'de görülen Ergenekon davasında mahkeme başkanı, çıkan olayları göz önünde bulundurarak duruşmayı sona erdirdi.

Bugün görülen duruşmada mahkeme, öğle arasının ardından tekrar salona geldi. Heyet Başkanı Hasan Hüseyin Özese, duruşmayı açtı. CHP Milletvekilleri avukatlar için ayrılan boş yere kendilerinin alınmasını istedi. Ancak başkan Özese, bu sırada duruşmanın bittiğini söyledi. Mahkeme, duruşma disiplinini bozan davranışların devam etmesi sebebiyle duruşmayı 11 Nisan'a erteledi.
Bu karar üzerine başta CHP'li milletvekilleri olmak üzere salondakiler tepki gösterdi. Başkan Özese'nin ara kararları okuduğu sırada milletvekilleri ve izleyiciler sıralara vurarak, alkış ve sloganlarla tepkilerini sürdürdü. CHP Milletvekili Muharrem İnce, "Yarın da burada olacağız." şeklinde bağırdı.

SİLİVRİ SAVAŞ ALANINA DÖNDÜ

davasının bugünkü duruşmasında, sanıklara destek vermek isteyen eylemciler ve jandarma arasında yaşananlar Silivri Cezaevi çevresini savaş alanına çevirdi.

nın 282. duruşmasının görüldüğü sıralarda, eylemciler ile jandarma arasında arbede yaşandı. Yaşanan müdahalelerin sonrasında duruşma salonunun çevresi savaş alanına döndü. Eylemciler müdahale sırasında polis ve jandarma bariyerlerini yıktı. Bariyerleri yerinden söken eylemciler alanı savaş meydanına çevirdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ergenekon Davası'nda flaş gelişme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN