Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Şehit oğlunun maaşıyla okul yaptırıyor

Uşaklı Eşe Eğerci, 1998'de şehit düşen Mustafa Eğerci'nin maaşını 15 yıl boyunca biriktirdi. Şehit annesi oğlunun adına okul yapılması için bağışladı

Giriş Tarihi: 9.4.2013
Hakâri'nin Yüksekova ilçesinde 1998'de vatani görevini yaptığı sırada çatışmada şehit düşen Mustafa Eğerci'nin Uşak'ta yaşayan annesi Eşe Eğerci ve babası Halil Eğerci, devletin şehitlik tazminatı olarak kendilerine verdiği 15 bin lirayı harcamadı. Hayvancılık ve tarımla uğraşan çift, 15 yıl boyunca oğullarının şehitlik maaşını da biriktirdi. Eşi Halil Eğerci'yi geçen yıl kaybeden Eşe Eğerci, yıllarca biriktirdikleri 250 bin lira ile oğlunun adına okul yaptırmaya karar verdi. Oğlunun adını okulda yaşatmak isteyen Eşe Eğerci, Uşak Valiliği'ne başvurdu. Şehit annesinin bağışladığı 250 bin lira ve Uşak Milli Eğitim Müdürlüğü'nün 500 bin liralık desteği ile toplam 750 bin liraya Eşme merkez Üç Eylül Mahallesi'nde Anadolu İmam Hatip Lisesi binasına ek 12 derslikli okul binası yaptırılacak. Okula Şehit Mustafa Eğerci'nin ismi verilecek.

"ADINI YAŞATACAĞIM"
Oğlunun askere gitmeden önce sürekli şehit olacağını kendisine söylediğini belirten anne Eğerci, "Oğlum dediği gibi şehit oldu. Babası da geçen yıl vefat etti. Eşim ve ben oğlumun şehitlik tazminatı ve şehit maaşına hiç dokunmadık. Oğlumun adını yaşatacağım, çok mutluyum. Cehalet ve terör belasının eğitimle sona ereceğine inanıyorum" dedi. Uşak Valisi Mehmet Ufuk Erden ise, "Hayırseverlerimiz var oldukça, devletimiz daha güçlü olacaktır. Eli öpülesi annemizin yaptığı bağışla binlerce çocuğumuz eğitim imkânı bulacak" dedi.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Şehit oğlunun maaşıyla okul yaptırıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN