Yılmaz Erdoğan'dan 'akil' espri

BDP Diyarbakır İl Başkanlığı'nı ziyaret eden Güneydoğu Anadolu Akil İnsanlar Heyeti'ne bugün sanatçı Yılmaz Erdoğan ile Murat Belge'de dahil oldu.

Giriş Tarihi: 12.4.2013 13:26 Güncelleme Tarihi: 12.4.2013 15:42

Akil İnsanlar Grubu'nun Güneydoğu Anadolu Bölgesi heyeti, dün ilk toplantısını Diyarbakır'da yaptıktan sonra ziyaretlerde bulunmuştu. Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) Genel Başkanı Lami Özgen, Mazlum Der Genel Başkanı Ahmet Faruk Ünsal, avukat Kezban Hatemi, eski milletvekili Mehmet Emin Ekmen, gazeteci Etyen Mahçupyan ve Prof. Dr. Fazıl Hüsnü Erdem, Murat Belge ve Yılmaz Erdoğan'dan oluşan heyete Yılmaz Ensaroğlu başkanlık yapıyor. Heyet bugün BDP Diyarbakır İl Başkanlığını ziyaret etti. Heyet başkanı Ensaroğlu, ziyaretlerine siyasi partileri de dahil ettiklerini ve bu kapsamda BDP'yi ziyaret ettiklerini söyledi. BDP Diyarbakır İl Başkanı Zübeyde Zümrüt ise başlatılan barış sürecine destek verdiklerini belirterek, heyete burada da katkı sunmaya hazır olduklarını söyledi. Zümrüt, sürecin iyi yönetilmesi durumunda sorunların çözülebileceğine inandığını kaydetti. Bu sırada heyet başkanı tek tek heyette bulunanları BDP'lilere tanıttı. Yılmaz Ensaroğlu, heyete bugün dahil olan sanatçı Yılmaz Erdoğan'ı akil insan olarak tanıtınca Yılmaz Erdoğan gülerek ' Estağfurullah' yanıtını verdi. Erdoğan'ın cevabı gülümsemelere neden oldu.

BAHÇELİ'YE CEVAP: NEFSE AĞIR GELENDE HAYIR VAR

Güneydoğu Akil İnsanlar Heyeti'nde yer alan sanatçı Yılmaz Erdoğan, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli'ye Diyarbakır'dan cevap verdi. Erdoğan, gazetecilerin Bahçeli sorusu üzerine 'nefse ağır gelen şeyde' hayır olduğunu söyledi. Erdoğan, bir ziyarette ise yine Bahçeli'ye göndermede bulunarak kendisini Mükremin Çıtır olarak tanıttı.

Güneydoğu Akil İnsanlar Heyeti'nin Diyarbakır'daki çalışmalarına ikinci gün dahil olan Yılmaz Erdoğan, heyetle birlikte CHP Diyarbakır İl Başkanlığı'nın ziyaretinden sonra basın mensuplarının sorularını yanıtladı. Kişisel polemiklerin bu sürecin önüne geçmemesi gerektiğini belirten Erdoğan, " İnsanın nefsine ağır gelen 'hakkında hayırlıdır' derler. Kişisel polemikler bu sürecin önüne geçmemeli çünkü hiçbir şekilde anlam taşımaz. Çok önemli görüşmeler yapılıyor burada. Sakin bir dengeyi kovalıyoruz." diye konuştu. Erdoğan bir soru üzerine ise kendisini Mükremin olarak tanıttığını bunun bir kinaye olarak değerlendirilebileceğini kaydetti.

Akil insanlar heyetine karşı çıkan MHP Lideri Bahçeli, heyetlerde yer alanların isimleri açıklandıktan sonra sert eleştirilerde bulunmuştu. Bahçeli, " Mükremin Çıtır, herkesi Feriştah, Mücver abla, zavallı Numan ve Tirbüşon mu görmektedir? 'Kaderin böylesine yazıklar olsun' diyen ve sadece şarkılarıyla bilinen Sayın Gencebay neden bahsedecek, sadece dil yarasıyla mı durumu kurtaracaktır?..." demişti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yılmaz Erdoğan'dan 'akil' espri
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN