Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Cumhurbaşkanı bekleyen Davutoğlu'na sürpriz konuk

Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud'u kapıda beklerken bir çocuğu yanına çağırıp sohbet etti.

Giriş Tarihi: 13.4.2013 15:18 Güncelleme Tarihi: 13.4.2013 15:43
Aralarında uzun süreden beri ihtilaf bulunan Somali ve Somaliland Cumhurbaşkanları, Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu'nun davetiyle Ankara'da bir araya geldi. Davutoğlu, Somali Cumhurbaşkanı'nı beklerken yoldan geçen bir çocuğu yanına çağırarak sohbet etti.

Davutoğlu çocuğa, "Somali Cumhurbaşkanı'nı bekliyorduk sen geldin. Seni Cumhurbaşkanı yapalım mı?" dedi.

Somali Cumhurbaşkanı Hasan Şeyh Mahmud ve Somaliland Cumhurbaşkanı Ahmed Silanyo, Ankara'da bir araya geldi. Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Ankara Palas'ta önce Somali Cumhurbaşkanı Mahmud ile bir araya geldi. Davutoğlu ve Mahmud'un görüşmesinin ardından Somaliland Cumhurbaşkanı Silanyo Ankara Palas'a geldi. Davutoğlu, Silanyo'yu Ankara Palas'ın kapısında karşıladı. İki lider, Davutoğlu'nun öncülük ettiği toplantıda bir araya geldi. Davutoğlu, yaptığı konuşmada Mahmud ve Silanyo'ya davetini kabul ederek görüşmeye katıldıkları için teşekkür etti. Görüşmede Somali ve Somaliland arasındaki ihtilafın çözümü için atılabilecek adımlar masaya yatırılacak.

SENİ CUMHURBAŞKANI YAPALIM MI?

Bu arada Dışişleri Bakanı Davutoğlu, Somali Cumhurbaşkanı Mahmud'u karşılamak üzere Ankara Palas'ın kapısında beklerken yoldan geçen bir çocuğu yanına çağırarak sohbet etti. "Somali Cumhurbaşkanı'nı bekliyorduk, sen geldin" diyen Davutoğlu çocuğa, 'Seni Cumhurbaşkanı ilan edelim mi?" teklifinde bulundu. Sırtında spor çantası bulunan çocuğa "Nereden geliyorsun?" diye soran Davutoğlu, "Koşudan geliyordum" karşılığını aldı.BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı bekleyen Davutoğlu'na sürpriz konuk
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN