Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Müezzinoğlu: Fırsat vermeyiz

"Bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır" diyen Müezzinoğlu "25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündemde tutuluyor" dedi

Giriş Tarihi: 13.4.2013
Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, bakanlığın yazışmalarının hiçbirinde T.C. ibaresinin kaldırılmadığını belirterek, "25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Türkiye Cumhuriyetini de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz" dedi. Ege Bölgesi'nde yayım yapan basın yayın kurumlarının temsilcileriyle kahvaltıda bir araya gelen Müezzinoğlu, T.C. logosu tartışmaları ile ilgili şöyle dedi: "Bakanlık yazışmalarının hiçbirinde T.C. kaldırılmamıştır. Yalnızca kurumsal çalışmalar sonucunda 25 Ekim tarihli genelgede logo değişikliğinin altındaki T.C. ibaresinde Sağlık Bakanlığı bırakılmış ama yan tarafında da Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yazıyor. Ondan sonraki kurumsal yapıda Halk Sağlığı Kurumu, Kamu Hastaneleri Kurumunun başında Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı yazıldıktan sonra tekrar Türkiye Cumhuriyeti Halk Sağlığı Kurumu, Türkiye Cumhuriyeti Kamu Hastaneleri Kurumu yazmaya gerek yok. Başta Türkiye Cumhuriyeti Sağlık Bakanlığı var. Ondan sonra kurumların altında da yazılmasına gerek yok denmiş. 25 Ekim 2012'de yapılan bir hadise bir haftadır gündeme getiriliyorsa bu Türkiye'nin gündemini farklı yere çekme amacı olanlara bir fırsattır. Bu fırsatı kimseye vermeyiz. Artı, Türkiye Cumhuriyetini de bunlarla tartışılır hale getirmeyiz. Logomuzun altına da T.C'yi koyduk. Dolayısıyla tartışılacak bir konu yok." İzmir'deki programı kapsamında Konyalılar Kültür ve Yardımlaşma Vakfı'nı da ziyaret eden Müezzinoğlu'nun diğer mesajları şöyle oldu:
Kendi aramızda kavga ederek, ayrışarak, birlik ve beraberliğimizi bozarak bir yere varamayız. İstiyoruz ki, 75 milyon, ay yıldızlı bayrağın altında özgürlüğünü, istiklalini yaşasın. Bu çözüm sürecinde, bazıları bu millete sıkıntı yaşatmak isteyebilecektir. Ama biz sağduyuyla bu sıkıntıları da aşacağımıza inanıyoruz.
Bebek katili, yine bebek katilidir; terörist başı, yine terörist başıdır. Hiç kimse bunu tartışmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Müezzinoğlu: Fırsat vermeyiz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN