Heyet 'nın mesajlarını açıkladı

Çözüm süreciyle ilgili görüşmeler kapsamında 'la görüşmek üzere 5. Cezaevi'ne gitti.

Giriş Tarihi: 14.4.2013 16:09 Güncelleme Tarihi: 15.4.2013 10:41
İmralı adasına bugün giden BDP heyeti, saat 18.00'de basın toplantısı düzenledi.

BDP'den yapılan açıklamaya göre, heyet, gelişmeler hakkında kamuoyunu bilgilendirmek için BDP İstanbul İl Örgütü'nde basın toplantısı yaptı.

Çözüm süreci kapsamında 'ya gidip Abdullah Öcalan'la görüşen 5. BDP heyeti, adadan dönüş yaptı. BDP Genel Başkanı Selahattin Demirtaş'ın katılmadığı görüşmede Pervin Buldan ve Sırrı Süreyya Önder bulundu.

Kandil'deki PKK'lı yöneticilerin mektubunu alan Öcalan'ın açıklamasını BDP millekvekili Sırrı Süreyya Önder okudu. Öcalan'ın birbuçuk saatlik konuşması şu cümlelerle özetlendi.

"Saygıdeğer Türkiye halkı, yaşamakta olduğumuz barış ve demokratik çözüm süreci bütün hassasiyetiyle devam etmektedir. Hem çatışmasızlık sürecinini kalıcılaşması, hem de geri çekilme sürecinin gerçekleşmesi için yoğun bir çalışma yürütmekteyiz. Gelinen aşamada daha umutlu bir noktada olduğumuzu söyleyebilirim. Bu çerçevede yürüttüğümüz çalışmayı birkaç gün içinde bütün Türkiye halkıyla paylaşacağım. Bu itibarla demokratik çözüm sürecine katkı sunan herkse sonsuz şükranlarımı sunuyor, eşit, demokratik ve adil barışa olan inancımla herkesi selamlıyorum"
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Heyet İmralı'nın mesajlarını açıkladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN