Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kutlu Doğum'da birlik mesajları

Giriş Tarihi: 14.4.2013
Başbakan Tayyip Erdoğan, CHP lideri Kılıçdaroğlu ile MHP lideri Bahçeli'nin de katıldığı Kutlu Doğum haftası programında çözüm sürecine yönelik çarpıcı mesajlar verdi. Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından düzenlenen Kutlu Doğum Programı'na, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül de mesaj gönderdi. Programa önce Bahçeli, sonra Kılıçdaroğlu ve son olarak da Başbakan gelirken, liderler birbirleri ile uzun sürenin ardından ilk kez tokalaştı. Erdoğan şunları söyledi:
KARDEŞLİK HUKUKU: Kim ki kanın aktığı, canların yandığı, ocaklara ateşlerin düştüğü bu meseleye kayıtsız kalırsa kadim kardeşlik hukukumuza yüz çevirmiştir.
NEBİNİN DEĞİL EBU CEHİL'İN YANINDALAR: Kim ki aynı kıbleye dönen annelerin, aynı peygamberin izinden giden babaların acısı için yüreğini ortaya koymazsa, ahseni takvime yani en güzel huy üzere yaratılmış olmaya muhalefet etmiştir. Kim ki kanayan bir yarayı sarmak, tedavi etmek varken kardeşliği yüceltmek varken, öfkenin, nefretin, husumetin ve ırkçılığın diline teslim olmuşsa Hz Kuran ve Hz .Nebi'nin değil açık söylüyorum Ebu cehillerin yanındadır."
SEYİRCİ KALINAMAZ: Akan kana seyirci kalan da kan akıtan zalimlerin sırtını sıvazlayan da en kutsal en mübarek varlık olan insan onuruna karşı aleni hürmetsizlik içindedir. Allah millet olarak hiçbirimizi Kuran ve onun büyük elçisi Nebi'den yüz çevirenlerden eylemesin.
KEVSERİ KAYBETMEYİN: 780 bin kilometre kare üzerinde tıpkı müminler gibi en önce Kevser suresini öğrenen çocuklarına önce onu öğreten tekrar tekrar okutan bir ümmetiz. Soy üstünlüğü asabiyeti kesinlikle reddeden bu sure bizim birbirimize nasıl bakmamız gerektiğini gösteren ölçüdür. Kendisini yek diğerinden üstün görmek kendi ırkını soyunu kavimin kabilesini üstün gören Kevser'i kaybetmiş, Hz. Peygambere yüz çevirmiştir. CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu da programda yaptığı konuşmada "Alemlere rahmet olarak gönderilen Hz. Muhammed'e, ehlibeytine, ashabına ve tüm müslümanlara selamlar olsun" dedi, Gazi M. Kemal Atatürk'e ve şehitlere rahmet diledi. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli ise konuşmasında "İhtiyacımız olan hikmeti, huzuru ve kardeşliği sevgili Peygamberimizin nurlu hayatında arayıp bulabileceğimize canı gönülden inanıyorum" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kutlu Doğum'da birlik mesajları
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN