Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bakandan Türk bayrağı tepkisi

Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, 'Kürsüde ve oturduğumuz masada örtü olarak bayrak kullanılamaz' dedi.

Giriş Tarihi: 15.4.2013 17:24
Muğla ve ilçelerinde çözüm süreci ile ilgili ziyaret ve toplantılara katılan Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Nabi Avcı, Yatağan Termik Santrali'nde işçi olarak çalışan Ferhat Zeki Küçükköse isimli gencin çözüm süreciyle ilgili eleştirilerine cevap verdi.

Küçükköse'nin 'Türkiye'deki PKK'lılar ellerini kollarını sallayarak mı sınır dışına çekilecek? Açılım projesi Türk milletini esirleştirme, Türk milletini devletsizleştirme ve Türk milletini bayraksızlaştırma projesidir. Açılım, Türk milletini ezansızlaştırma projesidir' şeklindeki eleştirilerini dinleyen Bakan Avcı, 'Bu bayrağı, bu millet sokakta bulmadı. Yapma, bunları deme. Üstüne vazife olan olmayan herkesin bu konularda konuşmaması gerekir. Burada, bu uygulamalarda Türk devlet geleneğine aykırı, milletin geleceğini, devletin geleceğini sıkıntıya sokacak ve milletin kırmızıçizgilerini ihlal edecek hiçbir şey söz konusu değildir. İstese de olmaz, halkın donanımı kültürü bir arada yaşama geleneği de buna müsaade etmez dolayısıyla ben milli eğitim bakanı olarak bu sürecin önümüze açacağı imkanları çok net görüyorum. Sürecin kesintiye uğramaması için çok konuşulmamamı lazım, sulandırılmaması lazım' diye cevap verdi.

Bazı eleştirilerin haksız yere yapıldığına vurgu yapan Bakan Avcı, 'Bakın arkadaşlar şu anda bu salonda da yanlış yapılan bir şey var. Kürsüde ve oturduğumuz masada örtü olarak bayrak kullanılamaz. Bayrak Yasasına göre Türk bayrağı bu şekilde kullanılamaz. Ama arkadaşlarımız iyi niyetli bir şekilde ve bu yasayı bilmeden bunu yapmışlar. Şimdi ben yasa gereği kürsüden ve masadan bayrakları kaldırtsam basın hemen manşet atar, 'Bakan bayrağı da kaldırttı' diye. Oysaki bu yasa bizden önce çıktı' şeklinde konuştu.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bakandan Türk bayrağı tepkisi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN