Başbakan'dan müjde üstüne müjde

Giriş Tarihi: 16.4.2013 11:52 Güncelleme Tarihi: 16.4.2013 19:03

Başbakan partisinin haftalık olağan grup toplatısında yaptığı konuşmasında şehit yakınlarına, gazilere, terör mağdurlarına ve askerde çocuğu olanlara müjde üstüne müjde verdi.

, AK Parti grup toplantısında milletvekillerine hitap etti.Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Somali'deki patlamada maalesef aracı kullanan yerel personelimiz hayatını kaybetmiştir. Yaralılar Atatürk Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde. 4 personelimizin sağlık durumu gayet iyi.

Kızılay'a destek veren hayırseverlere şükranlarımı ifade ediyorum.

Somali yönetimi Türkiye'nin arabulucu olması yönünde talepte bulundu. Somali'de umutlar hızla yeşeriyor.

TİKA eli ile Moğolistan'da bir çok proje tamamladık. Bu yaptıklarımız, çok milliyetçi olduğunu savunan, esip gürleyen, bağırıp çağıran Bahçeli'ye ithaf olunur.

Milletin sana ne kadar değer verdiği oy oranlarıyla ortada.

Moğolistan'da eğitime, tıbba, tarım ve hayvancılığa ilişkin projeler yürütüyoruz.

Milliyetçilik slogan atmak değildir, gençleri birbirine kırdıracak sözler söylemek değildir, ecdadından yadigar kalan eserlere sahip çıkmaktır. Milliyetçilik millete milyarlarca dolar ödetmek değildir.

Yeni bir rekor açıklıyorum, Merkez Bankası'nın döviz rezervi 127 milyar dolara çıktı. Madem ki, hodri meydan her şeyi ortaya çıkaracağız. Bir gece bankaların kasaları boşaltıldı. Yüzde 7500 faizle birilerine rantlar sağlandı. Bunun hesabını vermeyecek misin?

Dersim hakkında, CHP hakkında Kılıçdaroğlu'na defalarca tarih dersi verdik. Kılıçdaroğlu'nun karnesi ortda, Dersim Tarihi sıfır, CHP tarihi sıfır, İstanbul tarihi sıfır.

Geçtiğimiz hafta CHP heyeti, Şanlıurfa'ya çıkarma yapıyor. Yazılı açıklama yapıyorlar. Hata üstüne hata var metinde. Bu partinin genel başkanı bizi tarih bilmemekle itham ediyor. Biz tarihi iyi biliriz. İyi bilmekle kalmaz, o tarihten ders alırız.

Bu birlikteliği hazmedemeyenler, çeşitli provokatif eylemlere giriyorlar. Milletin inancı tüm bu kışkırtmaları ezip geçecektir.

Çözüm isteyen herkesten ellerini, dillerini, eğer bunlar mümkün değilse yüreklerini bu sürece koymalarını rica ediyorum. Böyle hayati bir meselede, hayır konuşmayacak olanların en azından susmak suretiyle, sukut suretiyle sürece katkı vermelerini rica ediyorum

CHP çözüm süreciyle ilgili gelin araştırma komisyonu kuralım diyor, sonra mızıkçılık yapıyor.

Bu düzenlemeyle vazife ve harp malullerine sağlanan hakların kapsamını genişletiyoruz. Vazife ve harp malulü kapsamında olan TSK mensubu ve güvenlik görevlilerinden hayatını kaybedenlerin yakınlarına 2, malul olanlara ise bir istihdam hakkı getiriyoruz.

Evladı askerde olan ve ihtiyacı olana ailelere ayda 250 lira yardımda bulunacağız. Annesinin hesabına veya evliyse eşinin hesabına bu para yatırılacak.

Belediyelerin yardım yapma yolunu da açık bırakacağız. Son olarak 65 yaşını aşmış muhtaç vatandaşlarımız ve engelliler için maaş kapsamını da genişletiyoruz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan müjde üstüne müjde
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN