Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Genelkurmay Başkanı'na mektup yazınca...

Bursa'dan, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'e mektup yazan ilkokul öğrencileri, derslerinin aksamaması için Bursa Jandarma Bölge Komutanlığı'nda ağırlandı. Kışlayı gezen ve askeri helikoptere binen öğrenciler ziyaretin anısına 3 çınar fidanı dikti.

Giriş Tarihi: 18.4.2013 13:59 Güncelleme Tarihi: 18.4.2013 14:12
Daha önce Konya 3'üncü Ana Jet Üs Komutanlığı ile Gölcük Donanma Komutanlığı'nı ziyaret eden Emek İlkokulu öğrencileri, Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel'i ziyaret etmek için mektup yazdı. Ancak Özel'in yoğun programları ve öğrencilerin yolda geçireceği sürenin dersleri aksatmaması için bu ziyaret Bursa Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı'na yapıldı. 17'si erkek 34 öğrenci, 2 öğretmenleriyle birlikte Jandarma Bölge Komutanı Tuğgeneral Ümit Yılmaz ve İl Jandarma Komutanı Albay Vedat Çolak tarafından karşılandı. Şeref salonu, kriminal laboratuarı, harekat ve kriz merkezini ziyaret eden öğrenciler merak ettikleri soruları komutanlara yönelttiler.

Erkek öğrenciler 'Kışlada geçirdiğimiz bu bir gün askerlikten sayılır mı?' 'Biz asker olduğumuzda nerede yatacağız.?' diye sordular. Bunun üzerine, er ve erbaşların yaşam alanlarından gazino, koğuş, banyo, kondisyon salonu ve diğer tesisler öğrencilere gezdirildi. Helikopter pilotundan uçuşla ilgili bilgi alan öğrenciler, günün anısına da kışlaya 3 çınar fidanı dikti.

Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı'na gelen öğrencilere Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel tarafından gönderilen ay yıldızlı rozetler ile Garnizon ve Jandarma Bölge Komutanlığı şildi ile Türk Bayrağı hediye edildi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genelkurmay Başkanı'na mektup yazınca...
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN