Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Başbakan'dan sert gönderme

Başbakan Erdoğan, AK Parti Genişletilmiş İl Başkanları Toplantısı'nda konuştu.

Giriş Tarihi: 19.4.2013 11:12 Güncelleme Tarihi: 19.4.2013 11:53
Başbakan'ın konuşmasından satır başları:

Biz koalisyon bir parti değiliz. Zorunlu olarak bir araya gelmiş değiliz. Biz sadece belli etnik ve inanç gruplarının partisi değiliz. Süreci kırmızı çizgileriyle birlikte halkla paylaştık. Öldürmek yaşatmaktan daha kolaydır. İstismar samimiyetten daha hızlı yayılır.

Muhalefet partileri kolay olanı yapıyor. Biz ise zor olanı. Onlar ölmenin ve öldürmenin, biz yaşatmanın tarafını tutuyoruz. Bu ülkede bunlar barış için bir adım atamadı. Sivas'ın ötesine geçemediler.

Muhalefet kolay olanı seçiyor. Bu ülkede barış için, halkın birbirini sevmesi için bir adım atmadılar. Muhalefet yalan ve iftirayla, biz doğrularla, gerçeklerle, kardeşlik ve dayanışmayla hareket ediyoruz. Bir taraftan karşısında duracaksın, bir taraftan barış isterim diyeceksin. Barış lafla istenmez.

Bal bak demekle ağız tatlanmaz. Balı yersen ağız tatlanır. Bu kainatta her şey zıttıyla kaimdir. Statüko olduğu için terör, terör olduğu için statüko vardır.

Terör vurdu, MHP istismar etti, sorun büyüdü.CHP, MHP, BDP politikalarını değiştirsin bu ülkede terör olmaz. Bunlar 30 yıl boyunca birbirleri sayesinde ayakta kaldı. Bu ülkenin gündeminden terörü çıkardığımzıda CHP, MHP ve BDP'nin bu politikalarıyla ayakta kalması mümkün değildir.

Aziz milletimin muhalefet partileri yönetimlerinin sorundan nasıl beslendiklerini görmesini istiyorum. Ülke gündeminden terörü söküp çıkardığımızda MHP'den geriye ne kalacak?

3.5 yıl iktidarda kaldılar. 35 yılda kapanmayacak yaralar açtılar.

Milli bankamız Merkez Bankası'nın döviz rezervi, dün itibarıyla yine bir rekor kaydetti ve 130 milyar dolara ulaştı. Onlar bize 27,5 milyar dolara devretti. Bizim şimdi ulaştığımız rakam 130 milyar dolar.

Bahçeli'nin zihni ile dili arasındaki kayış koptu. Bahçeli arslan postunda bize karşı karşı kükrüyormuş gibi yapıyor. Bize karşı söylediklerini 1999'da yapamadı. 99'da kuzu kuzu nasıl iktidara ortak olduğunu unutmadık.

Bu ülkede bir terör biterken başka bir terörün sokakları esir almasına asla izin vermeyiz. Terörün bitmesiyle altındaki zemini kayan Bahçeli'nin can havliyle gençleri sokağa salmasına asla müsaade etmeyiz. Devlet Bahçeli şunu iyi bilsin. Kim ki 1980 öncesi manzarayı bugüne taşımaya kalkışırsa, bedelini, hukuk karşısında en ağır şekilde öder. Dağdaki terör biterken, şehirde eşkıyalığın türemesine ve türetilmesine göz yummayız.

MHP ve CHP'nin ağır tahriklerine rağmen şehirlerde sevinç ve umut gözyaşlarıyla kucaklanıyorlar.

Üç beş tane köşe yazarının yazısı milletimin zihnini bulandırmasın, milletim bizim dediğimize baksın. Onlar hiçbir zaman barışı istemedi, ister gibi yaptı. Biz millet olarak bu sorunu çözeceğiz.

Terör bittikten sonra güzel olacak, güzellik olacak. Terör bittikten sonra daha fazla kalkınma, büyüme ve istikrar olacak.

Ne CHP, ne MHP AK Parti'nin eline su dökemez. Biz sloganlarla değil yaptıklarımızla konuşuruz.

Bir ay tamamlanınca Akil İnsanlar heyetinin başkanlarıyla biraraya geleceğim.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Başbakan'dan sert gönderme
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN