Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Ziyaretim kardeşliği güçlendirecek'

Giriş Tarihi: 19.4.2013

Muş'u 29 yıl aradan sonra ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olan Gül "Ziyaretimin, vatandaşlarımız arasında var olan kardeşliği daha da güçlendireceğine inanıyorum" dedi

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül dün Muş'a gitti. Kenti 29 yıl aradan sonra ziyaret eden ilk cumhurbaşkanı olan Gül'ü havalimanında Kalkınma Bakanı Cevdet Yılmaz, Vali Ali Çınar AK Parti Muş Milletvekili Faruk Işık ile birlikte BDP Muş Milletvekili Sırrı Sakık karşıladı. Gül'ün ilk durağı Valilik oldu. Cumhurbaşkanı seçildikten sonra da ilk ziyaretlerin Doğu ve Güneydoğu illerine yaptığını hatırlatan Gül, bu gezilerinde halkın devlete bağımlılığını her zaman gördüğünü kaydetti. Gül burada şöyle konuştu: "Ziyaretimin gerçekleştiği dönemde Türkiye'de gerçekten güzel şeyleri beraber yaşıyoruz. Türkiye'de var olan kardeşliğin çok daha güçlendiğini, kardeşlik rüzgârının çok daha güçlü bir şekilde estiğini, Türkiye'de barışın, huzurun adeta özlendiğini ve bunun için çok büyük bir arzunun artık çok açık sokaklara yansıdığını görüyoruz. Ziyaretimin, vatandaşlarımız arasında zaten var olan kardeşliğin daha da güçlenmesine vesile olacağına inanıyorum."

ÖZLENEN FOTOĞRAF
Daha sonra Belediye Meydanı'nda halka hitap ederken Bakan Yılmaz ile BDP'li Sakık'ın da eşlik ettiği Gül, "Milletvekillerinizle hep beraber bu fotoğrafları görmeyi sizler de arzu ediyorsunuz tabii ki. Farklılıklarımızı zenginlik olarak görürsek, hepimiz kardeş oluruz. Bu topraklar, bu ülke, hepimizin" diye konuştu. Vali Çınar, Gül'ün hediye kabul etmediğini hatırlatarak, ziyaretten dolayı 5 bin fidan diktiklerini belirtti.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Ziyaretim kardeşliği güçlendirecek'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN