"Uludere'nin gençleri son kurbanlar olacak"

Akil İnsanlar Güneydoğu Heyeti, bombardıman sonucu 34 kişinin yaşamını yitirdiği Uludere'nin Gülyazı köyünü ziyaret etti

Giriş Tarihi: 21.4.2013
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti, Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünü ziyaret etti. Heyet, köylülerle görüştükten sonra iki yıl önce ölen 34 kişinin mezarını ziyaret etti. Mezar ziyareti sırasında konuşan Yılmaz Erdoğan "İnşallah bu ölen gençlerimiz savaşın son kurbanı barışın kahramanı olurlar" dedi. Kezban Hatemi "Ateşin düştüğü yer vicdanımız olmadıkça barışı sağlayamayız" dedi.Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Bölgesi Heyeti, 28 Aralık 2011'de düzenlenen bombardımanda 34 kişinin öldüğü Şırnak'ın Uludere ilçesine bağlı Gülyazı köyünü ziyaret etti. Başkan Yılmaz Ensaroğlu, Başkan Vekili Kezban Hatemi, Sekreter Mehmet Emin Ekmen, üyeler Murat Belge, Fazıl Hüsnü Erdem, Yılmaz Erdoğan, Etyen Mahçupyan ve Ahmet Faruk Ünsal, Gülyazı köyü camiinde ailelerle bir araya geldi.

'FAİLER BULUNS UN'
Çocuklarını kaybeden ailelerle bir araya gelen heyet üyeleri, gözü yaşlı anneleri dinledi. Anneleri dinleyen heyette yer alan Kezban Hatemi ve Yılmaz Erdoğan gözyaşı döktü. Acılı anneler, Akil İnsanlar aracılığıyla Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'a, "Barışı sürecini en çok biz istiyoruz. Ama failleri de istiyoruz. Vicdanı olanlar, parça parça olan insanların faillerini bulsun." dediler.. Kezban Hatemi, annelere sarılarak acılarını paylaşırken, yapılan Kürtçe konuşmaları, sanatçı Yılmaz Erdoğan ve köylülerden Veli Encü heyet üyelerine tercüme etti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Uludere'nin gençleri son kurbanlar olacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN