93'üncü yıldönümünde 1920 kardeşliği mesajı

Meclis'in 93'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle düzenlenen oturumda konuşan Başbakan Erdoğan: 1920 ruhunun anlayış ve kardeşliğiyle ilerlemeyi sürdüreceğiz

TBMM, 93'üncü kuruluş yıldönümü nedeniyle özel oturumla toplandı. Başbakan Erdoğan, konuşmasında şu mesajları verdi:
Biz sorunlar içinde büyüdük. Ama çocuklarımıza sorunlarını çözmüş ya da çözüm yoluna koymuş bir Türkiye emanet etmek bizim boynumuzun borcudur. Biz müdahale anayasaları ile büyüdük. Ama çocuklarımıza demokratik, katılımcı, özgürlükçü, herkesi kucaklayan bir anayasa teslim etmek bizim de bu meclisimizin de boynumuzun borcudur.
Şehitlerimizin muazzez ruhunu incitmeden şehit analarını rencide etmeden birliğimiz, bütünlüğümüzü ve kardeşliğimizi tıpkı şehitlerimiz gibi muhafaza etmeye ve yüceltmeye devam edeceğiz. 23 Nisan 1920 ruhu ile o anlayış ve kardeşlik ile ilerlemeyi kararlılıkla sürdüreceğiz.
Bu güzel ülkenin çocukları her şeyin en iyisini ziyadesiyle hak ediyor. Refah ve istikrar içinde büyüyecekleri dayanışma ve kardeşlik içinde büyütecekleri bir vatanı çok ama çok fazlasıyla hak ediyor. Anne ve babaları ile büyümeyi her akşam anne, babalarını doyasıya kucaklamayı hak ediyorlar. Tek başımıza da kalsak, yalnız da bırakılsak, daha aydınlık bir Türkiye inşa etmek için mücadele edeceğiz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
93'üncü yıldönümünde 1920 kardeşliği mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN