Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bartholomeos: Dua ediyor, bekliyoruz

Giriş Tarihi: 26.4.2013

Fener Rum Patriği, Suriye'de kaçırılan din adamlarından iyi haber beklediklerini belirterek, "Dua ediyoruz. Yeni bir gelişme yok" dedi

Türk Kızılayı'nın kurucularından ve ilk genel başkanı Marko Paşa (Markos Apostolidis) ölümünün 125. yıldönümünde Üsküdar'daki mezarı başında anıldı. Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar'ın ilk kez katıldığı anma töreninde konuşan Fener Rum Patriği Bartholomeos, Suriye'de kaçırılan din adamlarıyla ilgili olarak "Dua ediyoruz ve bekliyoruz. Maalesef yeni bir gelişme yok" dedi.

TÜRK KIZILAYI İLK KEZ KATILDI

Marko Paşa adıyla tanınan Türk Kızılayı'nın kurucusu ve ilk genel başkanı Markos Apostolidis için Kuzguncuk'taki Rum Ortodoks Mezarlığı'nda düzenlenen ayine Fener Rum Patriği Bartholomeos, Türk Kızılayı Genel Başkanı Ahmet Lütfi Akar ve yönetim kurulu üyeleri katıldı. Ayinde Zağrofyan Rum Lisesi öğrencileri ve Türk Kızılayı gönüllüleri de hazır bulundu. Ahmet Lütfi Akar, "Bir ilki gerçekleştiriyoruz. Şimdiye kadar yapılan kabir ziyaretine daha önceden katılmamıştık. Patrik hazretlerinin daveti üzerine biz de buradaki duaya katılmaya karar verdik" dedi. Okunan duaların ardından bir açıklama yapan Fener Rum Patriği ise Marko Paşa'nın biyografisini okudu. Bartholomeos, "Türk Kızılayı bugün sadece Türkiye'de değil dünyanın dört bir yanında afetzedelerin, açlık çeken göçmenlerin yardımına koşmaktadır. Rum cemaatinin iftihar duyduğu Marko Paşa, hastalarının şikâyetlerini sabırla dinlemesiyle ünlüydü. Osmanlı'da önemli mevkilere ulaşmış ve hizmet etmiş müstesna bir kişilikti" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bartholomeos: Dua ediyor, bekliyoruz
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN