Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Süreç, öngörülen şekilde yol alıyor

PKK'nın çekilme açıklamasını değerlendiren Beşir Atalay "Üzerinde çalışılan strateji, planlandığı şekilde yürüyor" dedi. Bülent Arınç ise "Süreci tamamlama gayretindeyiz" değerlendirmesini yaptı

Giriş Tarihi: 27.4.2013
Hükümet ve AK Parti'nin etkili isimleri PKK'nın çekilme kararını ve önceki gün Kandil'den yapılan açıklamayı değerlendirdi, çözüm sürecinde gelinen son noktayı yorumladı. Açıklamalar şöyle:
BAŞBAKAN YARDIMCISI BEŞİR ATALAY: Yeni bir aşamasındayız. Her şey planlandığı gibi yürüyor. En baştan itibaren dikkatle çalışılan bir strateji var, yapılan planlar var, değişik görüşmeler var. İşte o plan, o strateji gerektiği gibi yürüyor. Şu anda gelinen nokta beklenen bir noktadır. Bu süreç göründüğü gibi açık şekilde, ne varsa o. Bundan sonra da açık şekilde ne görünüyorsa o olacak.
BAŞBAKAN YARDIMCISI BÜLENT ARINÇ: Başbakanımızın büyük dirayetiyle, cesaret ve kararlılığıyla başardığı ve sürdürdüğü bu sürecin bu noktaya (örgütün silahlardan ve eylemlerden arındırılmış bir noktaya gelmesi) doğru hızla evrildiğini görüyoruz. Dünkü süreç öngördüğümüz bir süreçti. Artık silahlı unsurların Türkiye'den ayrılacak olmasını elbette memnuniyetle karşılıyoruz ama arkasından sürecin tamamlanması için yine çok dikkatli ve çok itina isteyen bir çalışmayı, gayreti göstereceğimizi söylemek istiyorum.
BAŞBAKAN YARDIMCISI BEKİR BOZDAĞ: Çözüm süreci, Türkiye'mizde huzurun tesisi ve terörün sonlandırılması hususunda atılmış tarihi bir adımdır. Bugüne kadar olan bitene baktığımızda Türkiye'mizin hayrına, yararına gelişmeleri hep beraber görüyoruz. Bu süreç, hükümetimizin yönettiği, ortaya koyduğu bir süreçtir.
BAŞBAKAN ERDOĞAN'IN BAŞDANIŞMANI YALÇIN AKDOĞAN: Operasyon yapılırken yaşanabilecek muhtemel sıkıntılara karşı nasıl hükümet askerin, polisin, jandarmanın arkasında durduysa, askerine ve polisine sahip çıktıysa, bu süreçte de elbette sahip çıkacaktır. Onları sıkıntıya düşürecek herhangi bir şeye hükümet izin vermez. Öcalan'ın durumu, cezaevi şartları vesaire gibi konular bu süreçte konuşulmuş konular değil ANKARA
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Süreç, öngörülen şekilde yol alıyor
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN