Türkiye'nin en iyi haber sitesi

tahliye oldu

Giriş Tarihi: 29.4.2013 12:38 Güncelleme Tarihi: 29.4.2013 17:21

"Susurluk" davasından hükümlü eski İçişleri Bakanı , Yenipazar Cezaevi'nden tahliye edildi.

Eski İçişleri Bakanı , Yenipazar Cezaevi'nden tahliye edildi. Ağar'ın Avukatı Abdullah Egeli, müvekkiline, cezasının kalan 1 yılı için denetimli serbestlik hükümlerinin uygulanacağını belirtti.

nda 5 yıl hapis cezasına mahkum edilen ve bir yıldır cezaevinde olan eski Emniyet Genel Müdürü, eski İçişleri ve Adalet Bakanı Mehmet Ağar tahliye edildi. Ağar'ın Avukatı Abdullah Egeli, müvekkilinin Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı ile Denetimli Serbestlik ve Yardım Merkezleri ile Koruma Kurulları Kanunu'nda yararlandığını belirterek, bugün tahliye olduğunu ifade etti. Egeli, müvekkiline, cezasının kalan 1 yılı için denetimli serbestlik hükümleri uygulanacağını ifade etti.

"Siyaset- mafya- polis" ilişkilerini açığa çıkaran 3 Kasım 1996'daki Susurluk kazasından sonra Ağar hakkında dava açıldı. Ankara 11. Ağır Ceza Mahkemesi, Ağar'a "silahlı çete oluşturmaktan' 5 yıl hapis ceza verdi. Susurluk davasında "çete yöneticisi' olmakla suçlanan Mehmet Ağar'ın "cürüm işlemek için silahlı teşekkül oluşturmak' suçundan verilen 5 yıllık hapis cezası Yargıtay tarafından onanmıştı.

AĞAR BODRUM'DA

Tahliye olan Susurluk davasından hükümlü eski İçişleri Bakanı Mehmet Ağar, "Bunu bir devlet görevi olarak gördüm, tamamladım. Devlet 'gel' dedi geldik, 'git' dedi gittik" dedi.

Ağar, Bodrum ilçesine bağlı Turgutreis beldesindeki evinde gazetecilere yaptığı açıklamada, 2 yıl olması gereken cezanın bir yılını bitirdikten sonra herkesin istifade ettiği Ceza Muhakemesi Kanunu ile Ceza ve Güvenlik Tedbirlerinin İnfazı Hakkında Kanunda Değişiklik Yapılmasına Dair Kanun hükümlerinden yararlanarak serbest kaldığını ifade etti.

Cezaevinde kaldığı süre boyunca yurdun her köşesinden binlerce kişinin kendisini ziyaret ettiğini söyleyen Ağar, "Hepsine şükran borçluyum, gönülden teşekkür ediyorum. Dediğim gibi başlangıçta girerken, bunu bir devlet görevi olarak gördüm, tamamladım. Devlet 'gel' dedi geldik, 'git' dedi gittik. Şu anda yapacağımız 76 milyon gibi sade bir vatandaş gibi ailemle, çocuklarımla, torunumla yaşamaktır" dedi.

Bu süreçte kendisine yakınlığını esirgemeyen milletin tüm fertlerine, dostlarına teşekkür eden Ağar, "Umudumuz odur ki, Türkiyemizin geleceği bugününden daha iyi olacaktır. Bizim gönlümüzden geçen samimi temennimiz budur, Allah milletimizin, memleketimizin yardımcısı olacaktır, buna da gönülden inanıyoruz" diye konuştu.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Ağar tahliye oldu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN