1 Mayıs yasağı vatandaşları vurdu

Sendikaların 1 Mayıs’ı Taksim’de kutlama ısrarı üzerine İstanbul Valiliği’nin toplu taşıma araçlarında seferleri durdurması çalışan işçileri çileden çıkardı.

Giriş Tarihi: 1.5.2013 09:39 Güncelleme Tarihi: 1.5.2013 09:40
1 Mayıs nedeniyle bazı güzergahlarda toplu taşıma araçlarının seferlerinin iptal edilmesi vatandaşları zor durumda bıraktı. İşlerine gitmek için araç bulamayan vatandaşlar uzun süre yürümek zorunda kaldı.

1 Mayıs'ı Taksim Meydanı'nda kutlamak isteyen grupların meydana çıkışını önlemek için İstanbul Valiliği bir takım önlemler aldı. Bu önlemlerden birisi de bazı güzergahlardaki toplu taşıma araçlarının seferlerini iptal etmek yönünde oldu. Bu nedenle çok sayıda vatandaş, işlerine gitmek için araç bulamadı.

Yıldız'dan Kabataş tramvay durağına kadar yürüyen Yunus Bayındır, tramvayın çalışmadığını görünce oturup beklemek zorunda kaldı. Bayındır, işe gitmek için geldiğini ancak tramvayın çalışmadığını gördüğünü söyledi.

Bayındır, "Barbaros'da indim otobüsten. Bir buçuk kilometrelik parkuru bitirdim. Beşiktaş Meydan'da gazı yedim, o gazla devam ediyorum. Şu an arkadaşlarımı bekliyorum. Gülhaneye gitmeye çalışıyorum. Tramvay da çalışmıyor. Neden çalışmıyor anlamış değilim. Tabanvayla devam edeceğiz, yapacak bir şey yok. İş yerini aradım. Arkadaşlarım zaten anlayışla karşıladılar." diye konuştu.

Dolmabahçe'de işlerine yürüyerek gitmek zorunda kalan işçiler, alınan önlemlere tepki gösterdi. İşe geç kaldığını belirten Hüseyin Arslan, "Yeşilköy'de çalışıyorum. Ümraniye'den geliyorum. Güzergah burası değil. Eminönü'ne geçmek lazım. Geçemedik, bu kadar sıkıntı çektik. Geç kaldım" diye konuştu.

Sendika temsilcilerinin Taksim ısrarları yüzünden mağdur olduklarını ifade eden Cemal Ay, "Bu adamlar her türlü Taksim'e çıkacaklar. Ama şuan biz yüzde 80'i çalışmaya gidiyor. Herkes çalışmaya gidiyor ve rezilliği biz çekiyoruz. 3- 5 serseri orada olay çıkartacak diye biz mağdur durumdayız. Ben şu an Yıldız'da indim, tramvay çalışıyorsa tramvaya bineceğim. Gitmezse oraya kadar yürüyeceğim" şeklinde konuştu.
Halil Çap ise, Beşiktaş'tan Eminönü'ne gidiyorum. Beşiktaş'tan yürüyerek geliyoruz. Başka türlü bunun karşısına nasıl geçilir ki zaten. Bence olması gereken bu. Karşı değilim" dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
1 Mayıs yasağı vatandaşları vurdu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN