Cumhurbaşkanı Gül'den sağduyu mesajı

Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, çalışan kesimlerin hak taleplerini dile getirdiği bir platform olan 1 Mayıs Emek ve Danışma Günü’nün kutuplaşmalardan ve gerginliklerden uzak bir şekilde, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlanması konusunda her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranması içten temenni ettiğini belirterek, “Önemli olan geçmişten gerekli dersleri çıkararak, acı olayların yaşanmasına fırsat vermeden geleceğe umutla ve güvenle bakabilmektir” dedi.

Giriş Tarihi: 1.5.2013 11:14 Güncelleme Tarihi: 1.5.2013 11:16
Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü dolayısıyla yayımladığı mesajda, çalışan kesimlerin hak taleplerini dile getirdiği bir platform olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, emeğin değerini ortayan koyan yönüyle toplum hayatında yer edindiği belirtti.

Türkiye'nin gelişmesinde ve kalkınmasında büyük pay sahibi olan tüm çalışanların 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nü tebrik ettiğini bildiren Gül, 1 Mayıs'ın çalışma barışını güçlendirmesini, birlik ve beraberliği pekiştirmesini dilediğini söyledi.


Çalışanların birlik, dayanışma ve mücadele günü olan 1 Mayıs Emek ve Dayanışma Günü'nün, kutuplaşmalardan ve gerginliklerden uzak bir şekilde, huzur içinde, coşkuyla, bir bayram havasında kutlanması konusunda her kesimin sağduyulu ve sorumlu davranması içten temenni ettiğini vurgulaya Gül, mesajında şunları kaydetti:
"1 Mayıs'ın anlamına yakışır bir şekilde kutlanmasının, toplumsal barışa da katkı sağlayacağı unutulmamalıdır.
Önemli olan geçmişten gerekli dersleri çıkararak, acı olayların yaşanmasına fırsat vermeden geleceğe umutla ve güvenle bakabilmektir. Türkiye, gerek demokrasimizin gerek çalışma hayatının çok daha ileri standartlara kavuşturulması konusunda ciddi adımlar atmaktadır. Eksikliklerin de her kesimin katkısı ve duyarlı yaklaşımıyla giderileceğine, çalışma hayatıyla ilgili sorunların karşılıklı diyalog ve uzlaşma içerisinde çözüme kavuşacağına inanıyorum.

Emek ve Dayanışma Günü'nde bütün çalışanlarımıza bir kez daha tebriklerimi iletiyor, selam ve sevgilerimi sunuyorum."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Cumhurbaşkanı Gül'den sağduyu mesajı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN