Kaybeden kan âşıkları olacak

Muhalefetin çözüm sürecindeki tutumuna yönelik eleştirilerini sürdüren Erdoğan "Kirli savaşın kazananı, şerefli barışın kaybedeni olmaz" dedi

Giriş Tarihi: 1.5.2013
AK Parti grubunda konuşan Başbakan Tayyip Erdoğan çözüm sürecine ilişkin mesajlar verdi:
KILIÇDAROĞLU'NDAN BAŞBAKAN OLMAZ: 'Yalancıdan Başbakan olmaz' demiş. Kılıçdaroğlu haklı, yalancıdan başbakan olmaz. Onun için milletim Kılıçdaroğlu'nu başbakan yapmıyor. Sadece yalancıdan değil edepsizi Meclis çatısı altına taşıyandan, saygısız insanları koruyup, kollayandan da başbakan olmaz. Kadınlara saldıracak kadar aklını, izanını kaybetmiş birine kol kanat gerenden de başbakan olmaz.
AL-VER KUYRUKLU YALAN: Milletime sesleniyorum; bizden duymadığınız hiçbir iddiaya, hiçbir söze inanmayın. Pazarlık yapılıyormuş, yalandır. Al-ver süreci varmış, kuyruklu yalandır. Terör örgütü bu süreçte meşruiyet kazanacakmış, bu da yalandır.
SAVAŞIN KAZANANI BARIŞIN KAYBEDENİ OLMAZ: Kirli bir savaşın kazananı olmaz, şerefli bir barışın ise kaybedeni olmaz. Kan, kanla yıkanmaz. Bu süreç zafer, yenilgi, galibiyet, mağlubiyet kavramlarıyla asla tanımlanamaz. Bu sürecin kaybedeni, kan aşıkları olacaktır. Bu sürecin kaybedeni, korku siyasetinin, çatışma siyasetinin genel başkanlarıdır. Bu sürecin kazananı, inşallah milletimiz olacaktır. Türkiye olacaktır. En önemlisi de anneler, babalar olacaktır.
BOP BAŞLAMADAN BİTTİ: 'BOP'un Başkanı veya Eşbaşkanı' diyor. 'Bunlarla ne tür anlaşma içerisine girdi' diyor. 'BOP nedir veya içeriğinde ne vardır' bilmez. Ortada artık zaten BOP diye bir şey kalmadı. Başlamasıyla bitişi bir olmuştur.
TOPRAK'IN GAYRİMENKULÜ KALMADI: Bizi yolsuzlukla itham eden Bahçeli, bunu ispat edemezse, belgesini ortaya koyamazsa namerttir. Bizi Bozüyük'te banka kurtarmak için gizli toplantı yapmakla itham eden Bahçeli, bunu ispat edemezsen namertsin. O ziyaretine gittiğim şahsın şu anda fabrikası var mı? Yoksa bu fabrikayı TMSF şu anda sattı mı? Biz işin bu tür takipçisiyiz. Söylüyorum; o da Toprak Holding'tir. Toprak Holding'in neredeyse bütün gayrimenkullerinin büyük kısmı TMSF tarafından tasfiye edilmiştir. Bizim yaptığımız budur. Biz bu milletin kuruşunu yedirtmeyiz kuruşunu ve yedirtmedik.
DÜNÜRLERİMİN İŞLERİ BELLİ: 'Dünürünü ihya etti' diyor. Bak benim dünürlerimin birisinin taksisi var, onunla parasını kazanıyor. Biri gazeteci yazardır, hemen hemen herkes tanır, o da Sadık Albayrak'tır. Herhalde soyadı benzerliğiyle bir şeyler karıştırıyorsun. Benim abimdir. Kitaplarıyla, eserleriyle bugüne kadar ne kazandıysa öyle kazanıyor. Bir dünürüm de inşaat mühendisidir ve o da maaşlı olarak bir firmada çalışmaktadır. Benim dünürlerim bunlar. Sen kendinden haber var.

En etkili 500 kişiye Türkiye'den 10 isim
ABD'de yayımlanan Foreign Policy dergisi, hazırladığı "dünyanın en etkili 500 kişisi" listesine Türkiye'den, aralarında Cumhurbaşkanı Abdullah Gül ve Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın da bulunduğu 10 ismi dahil etti. Listeye giren diğer isimler şunlar: Dışişleri Bakanı Ahmet Davutoğlu, Milli Savunma Bakanı İsmet Yılmaz, Maliye Bakanı Mehmet Şimşek, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, MİT Müsteşarı Hakan Fidan, Fethullah Gülen, Fener Rum Patriği Bartholomeos, Coca- Cola'nın CEO'su Muhtar Kent.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kaybeden kan âşıkları olacak
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN