Genel Kurul'daki gerginlik komisyona taşındı

TBMM Genel Kurulu'nda CHP Tunceli Milletvekili Kamer Genç ile AK Parti Tokat Milletvekili Zeyid Arslan arasındaki küfürlü tartışma, kamuoyunda 'Böcek Komisyonu' olarak bilinen Haberleşme ve Özel Hayatın Gizliğinin İhlali Araştırma Komisyonu'na yansıdı.

Giriş Tarihi: 2.5.2013 16:32 Güncelleme Tarihi: 2.5.2013 16:33
Toplantıya CHP, 30'un üzerinde milletvekili ile katıldı. CHP'li vekiller, Arslan'ın Genel Kurul'da ettiği küfürlerden duydukları rahatsızlığı dile getirerek, istifasını talep etti. CHP'li vekiller, Arslan başkanlık yaptığı sürece komisyonda görev almayacaklarını kaydetti.

AK Partili vekiller ise Arslan'ın şu anda komisyonda olmadığını belirterek, bu konunun tartışma yerinin Genel Kurul olduğunu söyledi. CHP'li vekillerin tepkisinin devam etmesi üzerine komisyonda tansiyon bir anda yükseldi. Başkan vekili Yusuf Başer, toplantıya ara verdi. Ancak tartışma arada da devam etti. CHP Kocaeli Milletvekili Haydar Akar, elindeki kalemi AK Parti İzmir Milletvekili Hamza Dağ'a fırlattı. Masadaki diğer kalemi de fırlatmak isteyen Akar'ı diğer CHP'li vekiller sakinleştirmeye çalıştı. AK Partililer, Akar'ı şov yapmakla suçladı. Yaşanan gerginlik sonrasında CHP'liler toplu halde salonu terk etti. Başkan vekili Başer, "Demokrasiden dem vuran insanların, muhataplarının cevabını dinlemesi gerekir. Onu kendileri yapmamıştır." diyerek tepki gösterdi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Genel Kurul'daki gerginlik komisyona taşındı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN