Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Yurtta karnavalı

İstanbul'da olaylı 'a karşılık, yurt genelinde yapılan kutlamalarda bayram havası hakimdi. Sendikalar, öğrenciler, siyasi partiler davul zurna eşliğinde türkü söyleyip halay çekti

Giriş Tarihi: 2.5.2013
Emek ve Dayanışma Günü yurt genelinde coşkuyla kutlandı. Doğu'dan Batı'ya tüm illerde küçük çaplı olaylar dışında omuz omuza halaylar çekildi.
ANKARA: Sıhhiye ve Tandoğan meydanlarında kutlamalara 35 bin kişi katıldı, 3500 polis görev aldı. Pankart ve dövizler toplanmayınca olay çıkmadı. Demokratik Çeçen Örgütü de Antikapitalist Müslüman Gençlik de eşcinseller de meydandaydı.
İZMİR: 2 ayrı meydanda kutlandı. İşçi Partisi, Cumhuriyet İçin Güçbirliği Platformu ve İzmir Tabip Odası Bornova Cumhuriyet Meydanı'nda buluştu. DİSK, KESK, Türk-İş ve TMMOB ise Gündoğdu Meydanı'nda kutladı. Zabıtalar ile seyyar satıcılar arasında kavga çıktı. Bir anne kendinden habersiz Devrimci Lisesiler kortejinde kutlamaya katılan kızını grubun içinden çekip aldı. Bir grup Abdullah Öcalan posteri açmak isteyince gerilim oldu.
Antalya: İşçiler, sıcağa daha fazla dayanamadı ve bir süre sonra dağıldılar.
BURSA: Türk Metal Sendikası ile DİSK arasında gerilim yaşandı.
GAZİANTEP: Türk bayrağı açan bir grup ile buna tepki gösteren diğer grup arasında kavga çıktı. Su şişeleri havada uçuştu.

AKİLLER DE KATILDI

TUNCELİ: 15 bin kişi Seyit Rıza Meydanı'nda toplandı. Kutlamalara Akil İnsanlar Doğu Anadolu Bölgesi Heyeti de katıldı.
BATMAN: Platformun yanındaki inşaata çıkan bir genci elektrik çarptı.Polis ile grup arasında çıkan arbedede 3 kişi gözaltına alındı.
OSMANİYE: İşadamı Kasım Yasdıoğlu, babasından miras kalan arsayı satıp, 41 bin lirayı 78 işçisine dağıttı.
MERSİN: İstanbul'daki olayları protesto etmek için yol kapatan 13 kişi gözaltına alındı.

ESKİŞEHİR
Taksim'de olaysız kutlama!
Eskişehir 'de 1 Mayıs 'Ayhan Hanım' adlı sinema filmi çekimi için kurulan film platosundaki 'Taksim Meydanı'nda kutlandı. 500 sendika temsilcisi anıta çelenk bırakırken, barış mesajları verildi.

ÇANAKKALE
Memurlar Çanakkale'de toplandı
Memur-Sen'e bağlı sendikaların üyeleri farklı illerden gelerek 1 Mayıs'ı Çanakkale'de kutladı. Genel Başkan Ahmet Gündoğdu "Biz Türk'üyle, Kürt'üyle, Laz'ıyla, Çerkez'iyle, Arap'ıyla, Acem'iyle 81 Çanakkale inşa etmiş Türkiye'yiz" dedi.

DİYARBAKIR
Diyarbakır'da gündem çözüm
Diyarbakır'da BDP, KESK, DİSK, Türk-İş, Halkların Demokratik Kongresi İstasyon Meydanı'nda, 'Çözüm Demokratik Kurtuluşla Mümkündür' mitingi yapıldı. 10 bin kişinin katıldığı mitingde çözüm sürecine ilişkin afiş ve pankartlar yer aldı. PKK bayrakları ile Abdullah Öcalan'ın posteri taşındı. BDP Milletvekili Emine Ayna, "Tek dil, tek bayrak gibi teklerin konuşulduğu bir yerde demokratik siyasetten bahsedilmez" dedi. Gruplar davul ve zurnalar eşliğinde halay çekti.

Alper SANCAR-Safure CANTÜRK- Cengiz UYSAL-Ercan TOPAÇ - Rıdvan UYSAL - Barış ARSLAN- Murat KARAMAN-Ziya RAMOĞLU- Mehmet YILDIRIM- Şaban YILMAZ- Murat SAVAŞ -TUNA ÇAM-ÖMER KOŞUKAVAK / SABAH

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Yurtta 1 Mayıs karnavalı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN