Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu kamyona binmeyelim'

Giriş Tarihi: 5.5.2013
CHP Parti Meclisi dün Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu başkanlığında parti genel merkezinde yapıldı. Yaklaşık 8 saat süren basına kapalı toplantının gündemini ise yerel seçim hazırlıkları, anayasa ve çözüm süreci oluşturdu. Edinilen bilgilere göre PM toplantısında Genel Başkan Yardımcıları Gökhan Günaydın ile Bülent Tezcan yerel yönetimlere ilişkin bilgi verdi. Toplantıda "kazanılması zor görülen illerde' adayların daha önce açıklanması, böylelikle adayların çalışmalarına daha önce başlayarak, seçmenlere benimsetilmesi yönündeki görüşün benimsendiği öğrenildi.

TUTUM BELGESİ
Çözüm sürecinin değerlendirildiği toplantıda PM Üyesi Ali Özgündüz Kılıçdaroğlu'nun verdiği örneği hatırlatarak, "Adına açılım denilen bu yol haritasının ne olduğunu kimse bilmiyor. Biz nereye gittiği belli olmayan, içinde ne olduğu bilinmeyen bu kamyona binmeyelim'' görüşünü dile getirdi. Bazı PM üyeleri de "Barışa evet, kanın gözyaşının durmasına evet. Başbakan ve AK Parti süreci başkanlık yolunun açılması için kullanmak istiyor" görüşünü savundu. Toplantıda CHP'nin sürece karşı olma gerekçelerini açıklayan 10 soru-cevaplık tutum belgesini kamuoyuna Kılıçdaroğlu'nun açıklaması kararı alındığı kaydedildi. .

ONANÇ KALMALI

Toplantıda Ercan Karakaş ve Alaaddin Yüksel gibi isimlerin, çözüm süreci anketini açıkladığı için Kılıçdaroğlu'nun talebiyle genel başkan yardımcılığından istifa eden Gülseren Onanç'ın başarılı olduğunu belirterek görevde kalması gerektiğini dile getirdiği öğrenildi.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu kamyona binmeyelim'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN