Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Bu çözüm sürecine vicdanınızla bakın'

Giriş Tarihi: 6.5.2013

"Yurdun dört bir yanından müjdeler geliyor. Bahar kalıcı olacak" diyen Erdoğan, bu süreçte herkesin vicdanıyla düşünmesini, vicdanına kulak vermesini rica etti

Başbakan Tayyip Erdoğan, AK Parti Kızılcahamam Kampı'nın kapanışında yaptığı konuşmada büyük ölçüde Suriye Devlet Başkanı Beşar Esad'ı hedef aldı. Erdoğan'ın değindiği ikinci konu ise çözüm süreci oldu. Bu süreçte herkesin vicdanıyla düşünmesini isteyen Erdoğan, "Yurdun dört bir yanından müjdeler geliyor. Bahar kalıcı olacak" dedi. Erdoğan şu mesajları verdi:
Çözüm süreci milletle irtibatın en güçlü olması gereken, suyun mermere işlemesi gibi tekrar tekrar anlatmamız gereken süreçtir.
Şunu her bir vatandaşımızın bilmesini istiyorum. Çözüm süreci milli, manevi değerlerimize hassasiyetlerimize gölge düşmeden ilerleyen bir süreçtir. Çözüm süreci hiç kimsenin hakkını elinden almayacak. Kimseye de farklı imtiyazlar sağlamayacak.
Herkesin vicdanıyla düşünmesini, vicdanına kulak vermesini, vicdanıyla karar almasını özellikle rica ediyorum. Çözüm sürecine etnik kökenlerin, dillerin, dinlerin, mezheplerin, gelir gider hesaplarının üzerinde herkesin insani zaviyeden bakmasını rica ediyorum. Eğer kardeşlik hukukuyla bakarsak inanın tehdit altında olan, bölünen değil, büyüyen, şahlanan bir Türkiye fotoğrafı görürüz.
Yurdun dört bir yanından müjdeler geliyor. Güzel haberler alıyoruz. Bu ilkbahar Allah'ın izniyle hep kalıcı olacak ve hep birlikte ilkbaharın bu güzelliğini yaşamaya devam edeceğiz.

BANYAS'IN SORUMLULUĞU

Bizim üzerimizde Bağdat'ın, Erbil'in sorumluluğu da var. Bizim üzerimizde Gazze'nin Kudüs'ün sorumluluğu var. Bizim üzerimizde Şam'ın, Halep'in, Humus'un, Hama'nın sorumluluğu var. Bizim için dün küçücük bir şehir Banyas'ta alçakça, hunharca katledilen, boğazları kesilerek katledilen çoğu çocuk, çoğu kadın olan 250'den fazla Suriyeli mazlumun sorumluluğu var.
Ya bütün dünyaya sırtımızı döneceğiz ya bütün bu mazlumlara yüz çevireceğiz hiçbir şey olmamış gibi davranacağız. Ya da tarihin ecdadın medeniyetin milletin bize yüklediği sorumluluğa sahip çıkarak mazlumun feryadını duyacak yeter artık diye haykıracağız. Biz başka devletlere başka milletlere benzemeyiz. Biz dengeler adına konjonktür adına susacak bir devlet değiliz.
Ey Beşar Esad, vallahi bunun hesabını vereceksin. Başkalarına gösteremediğin cesareti ağzında emzik olan, kundaktaki bebeğe göstermenin bedelini çok ama çok ağır ödeyeceksin. O çocukların arşı inleten figanı inşallah Rabbimin Kahhar sıfatı mucibince senin üzerine kutlu bir intikam olarak inecektir. Allah izin verirse bu caninin, katilin dünyada hesaba çekildiğini görecek ve bundan dolayı hamd edeceğiz.
Yaşananlar tahammül sınırlarını zorlar bir hale gelmiştir. Uluslararası camia Suriye konusunda hala beklenen adımları atmamıştır: Suriye'de bugüne kadar hayatını kaybedenler 100 bine doğru yaklaşıyor. Bütün bu masumların vebali bu gayri meşru rejime destek verenlerin üzerinedir: Kendisini Müslüman olarak niteleyen hiç kimse hiçbir devlet böyle bir vahşetin arkasında duramaz.
Suriye'de Şam'da bu cani ile bu katil ile foto çektiren CHP buyursun Banyas'taki katliamı açıklasın. Ey CHP, işte siz busunuz. Geçmişte de buydunuz, şimdi de busunuz.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Bu çözüm sürecine vicdanınızla bakın'
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN