Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Buldan: "Çekilme 2 gün sonra başlayacak"

Giriş Tarihi: 6.5.2013 20:46 Güncelleme Tarihi: 6.5.2013 20:48

BDP Grup Başkanvekili Pervin Buldan, "2 gün sonra geri çekime süreci başlayacak. Hükümetin de devletin de pratik bazı adımlar atması lazım" dedi.

Buldan, Ağrı'da partililere yaptığı konuşmada, tarihi süreçte çözüme ulaşılması adına herkesin çaba gösterdiğini söyledi.

Barışın, savaştan daha zor olduğunu vurgulayan Buldan, "Barış süreçleri dünya tarihlerinde de görüldüğü gibi istenmeyen güçler tarafından sabote edilmeye, sekteye uğratılmaya çalışılır. Savaştan rant elde edenler, kanla beslenenler, savaşın devam etmesini isteyenler sürekli meydanlara çıkmış, barışa engel olmuşlardır. Tıpkı bizim coğrafyamızdaki gibi bu süreçte de barışı istemeyenler ve bozmaya çalışanlar olacak" diye konuştu.

Türkiye'nin demokratikleşmesinden yana tavır aldıklarını ispat etmek zorunda olduklarını belirten Buldan, sokaklarda ve alanlarda bunu anlatmaya çalıştıklarını kaydetti.

Demokratik, halkların kardeş olduğu, herkesin ana dilde eğitim gördüğü, kendi kültürünü yaşadığı özgür bir Türkiye için yollara çıktıklarını dile getiren Buldan, şöyle konuştu: "Bu süreçte bizi mutlu eden tek şey, 3 aydır ne bir asker cenazesi var ne de bir gerilla cenazesi. Artık analar ağlamıyor. Eğer annelerimiz ağlamıyorsa çocuklarımız yetim kalmıyorsa gencecik fidanlar toprağa düşmüyorsa bu, güzel bir şey değil mi? Bundan herkesin mutluluk duyması gerekir. 2 gün sonra geri çekilme süreci başlayacak. Hükümetin de devletin de pratik bazı adımlar atması lazım."
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Buldan: "Çekilme 2 gün sonra başlayacak"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN