Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ölüm kuyusundan çıkan kemikler iki kardeşe ait

Giriş Tarihi: 8.5.2013

JİTEM'in ölüm merkezi olarak bilinen Mardin'in Katarlı köyündeki bir kuyudan çıkan kemiklerin Yalçınkaya kardeşlere ait olduğu belirlendi

"Jitem'in ölüm merkezi" olarak bilinen Mardin'in Kızıltepe ilçesine bağlı Katarlı köyünde 2008'de yapılan kazılarda ve kuyularda çok sayıda kemik bulundu. Bir numaralı şüphelisi dönemin Kızıltepe İlçe Jandarma Komutanı ve halen Ergenekon Davası sanığı olan Albay Atilla Uğur olan soruşturma kapsamında Kızıltepe Savcılığı ele geçen bu kemikleri kimlik tespiti için Adli Tıp Kurumu Başkanlığı'na göndermişti. Adli Tıp Kurumu, yaklaşık 2.5 yıllık çalışması sırasında yakınlarının gözaltında kaybolduğundan şikâyetçi olan aile bireylerinden DNA ve kan örnekleri alarak inceleme yaptı. Adli Tıp bu çalışması sonrasında hazırladığı raporda; incelenen kemiklerin Şemsettin Yalçınkaya ve Nejat Yalçınkaya isimli kardeşlere ait olduğunun tespit edildiğini kaydetti. Adli Tıp'ın raporu Kızıltepe Savcılığı'na gönderildi.

BİR TOROS GELDİ VE...

Yalçınkaya kardeşler jandarmanın sıklıkla kullandığı Renault Toros model araca bindirilerek gözaltına alınmıştı. Kızıltepe Belediyesi'nde zabıta olan Şemsettin Yalçınkaya ve kardeşinden bir daha haber alınamamıştı. Yalçınkaya ailesi bugüne kadar çok sayıda suç duyurusunda bulunmuş ve oğullarının bulunması için resmi makamlara başvurmuş ancak sonuç alamamıştı.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ölüm kuyusundan çıkan kemikler iki kardeşe ait
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN