'Vekile kıyak' protestosu

KESK üyesi bir grup, Meclis önünde AK Parti, CHP, MHP ve BDP'nin ortak imzasıyla Meclis Başkanlığı'na sunulan ve milletvekillerine bir dizi yeni haklar getiren yasa teklifini protesto etti.

Giriş Tarihi: 10.5.2013 13:42 Güncelleme Tarihi: 10.5.2013 13:43
Kamu Emekçileri Sendikaları Konfederasyonu (KESK) üyesi bir grup, Meclis Dikmen Kapısı'na yürüyerek, milletvekilleri haklarına yönelik yeni düzenlemeyi protesto etti.

"Halk sefalet içinde, vekiller ayrıcalık peşinde" yazılı pankart açan grup adına basın açıklaması yapıldı. Açıklamada, KESK Ankara Şubeler Platformu Dönem Sözcüsü Dengiz Sönmez, "Yıllarca televizyon ekranlarında tanıklık ettiğimiz kavga eden, birbirlerine hakaret yağdıran milletvekillerimiz maaşlarının ömür boyu karşılanması, trafikte geçiş üstünlüğü, süresiz ve vergisiz silah taşıma, temsil niteliğindeki tüm masraflarının TBMM'ce karşılanması gibi ayrıcalıkları söz konusu olunca meğer ne de güzel anlaşabiliyorlarmış" diye konuştu.

Milletvekillerinin bu haklardan ömür bu yararlanmasını öngören yasa teklifinin geri çekilmesini istediklerini belirten Sönmez, "Kürsü dokunulmazlığı dışındaki hiçbir ayrımcılığı meşru görmüyoruz" dedi. Grup, basın açıklamasının ardından olaysız şekilde dağıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Vekile kıyak' protestosu
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN