Türkiye'nin en iyi haber sitesi

3 bakan programını yarıda kesip Hatay'a gitti

Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Hatay'daki olaylar sonrasında programını yarıda keserek Hatay'a gitti.

Giriş Tarihi: 11.5.2013 21:13
Başbakan Yardımcısı Beşir Atalay, Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamaya ilişkin, "Can kaybı önce 4 olarak gelmişti ama şu an arttı. Çalışmalar sürüyor. Allah rahmet eylesin" dedi.

Atalay, Orta Anadolu Sivil Toplum Platformu'nun Kayseri Büyükşehir Belediyesi Kültür Sanat Merkezi'nde düzenlediği "El Ele Hep Birlikte Türkiyeyiz" adlı programın çıkışında gazetecilerin Reyhanlı'daki patlamalara ilişkin soruları üzerine, İçişleri Bakanı Muammer Güler'in son durumla ilgili açıklama yaptığını anımsattı.

Atalay'ın uçakla Hatay'a hareket ettiği öğrenildi.

Reyhanlı'daki patlamalar

-İçişleri Bakanı Güler ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Mardin'deki programlarını iptal ederek Hatay'a hareket etti

İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu, Mardin'deki programlarını iptal ederek Hatay'a hareket etti.

İçişleri Bakanı Güler ve Sağlık Bakanı Müezzinoğlu, Hatay'a gitmek üzere Mardin Havaalanı'na geçti. Burada gazetecilere Reyhanlı'daki patlamalara ilişkin açıklamalarda bulunan Bakan Güler, olayın failleri konusunda ön tespitlerin yapıldığını söyledi.

Bir basın mensubunun, olayın Suriye ile ilişkisinin olup olmadığı yönündeki sorusu üzerine Güler, şöyle konuştu:

"Elbette bu çözüm sürecini istemeyenler var. İstikrara göz dikenler, bölgedeki duruşumuzdan rahatsız olanlar, elbette bunların hepsi sebeplerinden olabilir. Ancak özellike şunu ifade etmek isterim. Şu aşamada özellikle bölge halkının provokasyonlara gelmemesi, polisin ve yetkililerin uyarılarını dikkate almaları ve bölgede farklı yorum, farklı değerlendirme ile tahriklere yol açabilecek hiçbir yoruma itibar etmemelerini istiyorum. Devlet olarak biz her türlü tedbiri aldık. Tespitlerimizi yapıyoruz. Failleri de inşallah en yakında tespit eder gereğini yaparız."

Bakanlar Güler ve Müezzinoğlu, daha sonra özel uçakla Hatay'a hareket etti.


Adalet Bakanı Sadullah Ergin, İçişleri Bakanı Muammer Güler ve Sağlık Bakanı Mehmet Müezzinoğlu Hatay'a geldi.

Bakanlar Ergin, Güler ve Müezzinoğlu ile Emniyet Genel Müdürü Mehmet Kılıçlar da Hatay Havaalanı'na geldi.

Reyhanlı ilçesindeki patlamalara ilişkin gazetecilerin sorularını yanıtsız bırakan bakanlar, valiliğe geçti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
3 bakan programını yarıda kesip Hatay'a gitti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN