Türkiye'nin en iyi haber sitesi

TSK'ya ilgi azalınca cazibe arayışı başladı

Giriş Tarihi: 12.5.2013
Genelkurmay Başkanlığı, askeri okullara azalan ilgiyi artırmak ve askerlik mesleğini daha cazip hale getirmek için yeni bir çalışma başlattı. Milli Savunma Bakanlığı'na gönderilen teklif kanunlaşırsa 90 saate kadar fazla mesai yapan personele ek ücret ödenecek. Gece eğitimi, atış, tatbikat ve denetleme yapan ve nöbete kalan askere de "Güvenlik tazminatı" adı altında fazla mesai verilecek. Komando, iç güvenlik ve hudut birlikleri ile savaş pilotlarına 3 bin 600 TL'ye kadar yıllık güvenlik tazminatı verilmesi planlanıyor. Genelkurmay Başkanlığı'nın hazırladığı yeni düzenleme şu değişiklikleri içeriyor:

ÖĞRENCİYE BURS
Harp okullarında okuyan öğrencilere burs bağlanabilecek. Harçlıklara ilave olarak "Yüksek Öğrenim Öğrencilerine Burs, Kredi Verilmesine İlişkin Kanunun" esaslarına uygun olarak kredi ve burs verilebilecek.
Askeri öğrencilerin harçlıkları 2 katına çıkarılacak.
Doğal afetlerde görevlendirilen askerlere günlük tazminat ödenecek. Bu görevlerde bulunan personele günlük 68 TL verilecek.
Askeri personelin diğer meslek gruplarına göre daha sık atamaya tabi tutulduğu için ev sahibi olamamasını göz önünde bulunduran Genelkurmay, ilgili personele lojman kiraları kadar "tazminat" ödeyecek.
Personel atamalarında eşlerin iş durumu da göz önünde bulundurulacak.
1970 yılında kaldırılan kıt'a tazminatı yeniden uygulamaya geçecek.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
TSK'ya ilgi azalınca cazibe arayışı başladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN