Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Hoşgörü ve kardeşliğin simgesi"

Giriş Tarihi: 16.5.2013
Başbakan Erdoğan, ABD ziyaretinin ilk gününde Türk -Amerikan Kültür ve Medeniyet Merkezi'nin temel atma törenine katıldı. Erdoğan, Maryland Eyaleti'nde yapılan merkezin temel atma töreninde şunları söyledi:
Cemiyetin burada çok büyük emeği var. Ebediyete intikal eden Abdulbaki Keskin hocamızı da bu vesile ile yeniden rahmetle yad ediyorum. Buraya yaklaşık 6-7 yıl önce geldiğimizde bizi iftara davet etti, O akşam aslında bu işin zihinsel kurgusunu geliştirdik. Bizim burada bir medeniyet merkezini inşa etmemiz gerekir dedik. 'İnanıyorum ki ABD'deki bütün dostlarımızın da gelip gideceği bir yer haline gelmelidir' dedik. Proje bu hale geldi.
Bu çevrede de bir birlik ve beraberliğin adeta bir buluşma notası olacak. Bizim kültür ve medeniyetimizin de simgesi olacak. İslamofobia gibi yanlış bir anlayışın olduğu dünyamızda İslam'ın o hoşgörü ve kardeşlik mesajlarını vermesi suretiyle bunun ne kadar yanlış olduğunun da en güzel ifadesi olacaktır. Diyanet İşleri Başkanlığı ve Türk Diyanet Vakfı tarafından yapılan projenin 2014 yılında tamamlanması hedefleniyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Hoşgörü ve kardeşliğin simgesi"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN