Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Putin'e 'Suriye' mesajı verdi

Giriş Tarihi: 19.5.2013

Erdoğan, SETA konferansında "Vladimir Putin'den daha başka şeyler bekliyorum" dedi

Başbakan Tayyip Erdoğan, "Ben Esad'ın avukatı değilim" diyen Rusya Devlet Vladimir Putin'e "Madem avukatı değilsek o müvekkili bırakmak lazım. Putin'den daha başka şeyler bekliyorum" diye seslendi. Erdoğan, SETA'nın Washington'da düzenlediği "21'inci Yüzyılda Küresel Düzen ve Adalet" konulu konferansta şu mesajları verdi:
Suriye'de hakimiyet rejimde değil, muhalif güçlerde. Rejimin hakimiyeti şuradan geliyor; elinde kullanmış olduğu füzeleri var, uçaklarla bombardıman yapıyor, tanklarla, toplarla halkının üzerine gidiyor. Artık 100 bine doğru ölüm sayısına gidiyor ama kara hakimiyetindeki muhaliflerin durumu farklı. Şu ana kadar 283 füze attılar, bu NATO kayıtlarında mevcut. Ayrıca 'sarin' denilen bir kimyasal silahı da kullanıyorlar. Biz tabi Suriye halkının yanındayız. Olumlu yaklaşımlarını Sayın Başkan'dan da aldım.
Rusya Devlet Başkanı Sayın Vladimir Putin İstanbul ziyareti sırasında düzenlenen basın toplantısında, 'Ben Esad'ın avukatı değilim, Suriye'nin avukatı değilim, olanlardan memnun de değilim' demişti. Sayın Putin'den daha başka şeyler bekliyorum. Madem avukatı değilsek o müvekkili bırakmak lazım. Atılması gereken adım neyse bu adımın atılması gerekir.
Gazze ziyaretimde herhangi bir ertelemenin sözkonusu değil. Gazze'ye benim sözüm var. Artık Gazze'ye gideceğim Allah'ın izniyle. Ve döndükten sonra takvimimizi yapacağız. Arkadaşlarımızla çalışmalarımız devam ediyor. Öyle zannediyorum ki, Haziran ayı içinde bu ziyaretimiz gerçekleşecek. Sadece Gazze'yi değil Batı Şeria'yı da ziyaret edeceğim. Bizim gönlümüzde Hamas da, El Fetih de, hepsi bizim kardeşlerimizdir. Hamas'ın olmadığı bir masadan barış çıkmaz.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Putin'e 'Suriye' mesajı verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN