Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Ş.Urfa'da akillere CHP'li ziyareti

Akil İnsanlar Heyeti'ni kaldıkları otelde ziyaret eden CHP İl Başkanı Karataş "Sürece katkı yapmaya hazırız"dedi

Giriş Tarihi: 19.5.2013
Akil İnsanlar Heyeti'nin Yılmaz Ensaroğlu başkanlığındaki Güneydoğu Anadolu Bölgesi Grubu Şanlıurfa'da çalışmalarını sürdürürken, CHP Şanlıurfa İl Başkanı Ferhat Karataş ve beraberindeki heyet heyeti kaldıkları otelde ziyaret etti. Ensaroğlu, "Çözüm sürecine katkı sağlamak konusunda CHP'de Urfa'da politika yapan arkadaşların daha fazla duyarlılık göstermesi bizi doğrusu sevindirdi" dedi. Ensaroğlu "Bu sürece dair sizin düşünceleriniz, değerlendirmeleriniz, uyarılarınız, kimi endişeleriniz, eleştirileriniz bizim içinde yol gösterici, ışık tutucu olacaktır" dedi.

HEYETE RAPOR SUNDULAR

Karataş da Akil İnsanlar Heyeti'ni 'barış elçisi' olarak gördüğünü belirterek "Tabi ki bizim buradan barış sürecine bakışımız farklılık gösterecektir. Biz çok travmalar yaşadık, bunların bitmesi, barışın gelmesi için yakaladığımız fırsatı kullanmak gerektiğini düşünüyoruz" dedi. Heyete katkı sunmaya hazır olduklarını ifade eden Karataş, hazırladıkları raporu da heyete sundu.

SONSUZA KADAR BARIŞ DİLEDİ
Akil İnsanlar Güneydoğu Anadolu Grubu Şanlıurfa'da tarihi Balıklıgöl yerleşkesini gezerek vatandaşlarla sohbet etti. Vatandaşların ilgi odağı olan heyet üyesi Yılmaz Erdoğan, gazetecilerin "Yem atarken ne dilediniz" sorusuna, "Barış olsun, sonsuza kadar sürsün" dedi. Heyet üyeleri tarihi Gümrük Hanı'nda da vatandaşlarla görüştü.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Ş.Urfa'da akillere CHP'li ziyareti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN