Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Bozdağ'dan "3 seçim" açıklaması

Giriş Tarihi: 21.5.2013 14:12 Güncelleme Tarihi: 21.5.2013 15:49

Başbakan Yardımcısı , 2014 yılında 3 seçim yapılabileceği yönündeki açıklamanın aslında yeni bir açıklama olmadığını ifade ederek, "Yeni olan bunun 2014'te olabilme ihtimali" dedi.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ, Belçika Başbakan Yardımcısı Joelle Milquet ile yaptığı görüşmenin ardından gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın, 2014 yılında 3 seçim olabileceği şeklindeki açıklamalarının sorulması üzerine Bozdağ, yeni anayasa için Meclis'te 367 çoğunluğu bulunsa da bulunmasa da anayasayı halkoyuna sunacaklarını daha önce açıkladıklarını dile getirdi. Anayasanın halkoylamasından sonra yürürlüğe gireceğini söyleyen Bozdağ, "Bu noktada yeni bir açıklama değil, daha öncekilerin tekrarı. Yeni olan bunun 2014'te de olabilme ihtimalidir" diye konuştu.

Bozdağ, "Türkiye ekonomik olarak bir yıl içinde 3 seçimi kaldırabilir mi?" sorusuna, şu yanıtı verdi:

"Bu noktada sıkıntı olabileceği kanısında değilim. 1999'da da mahalli idareler seçimi ile milletvekili seçimleri birlikte yapıldı. Bu noktada zorluk olacağı kanısında değilim. Bu açıklama, bir ihtimali gündeme getiren bir açıklama. Hemen bu şekilde neticelenecek değil, böyle bir ihtimal var, bu da olabilir şeklinde bir değerlendirmedir."

Bozdağ, başka bir soru üzerine de Cumhurbaşkanlığı seçimi ile referandumun aynı sandıkta olma ihtimalini görmediğini belirtti.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Bozdağ'dan "3 seçim" açıklaması
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN