Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Kurye kullanıldığını son telefonda anladı

Bombalı araçları aktaran Doğan Ö. ve Süleyman E., organizatör Nasır E.'yi arayarak kaçmak için yardım istedi. Nasır E. ise verdiği sözü tutmadı

Hatay Reyhanlı saldırısının aranan faillerinden Doğan Ö.'nün eylemin organizatörü Nasır E. ile patlamadan hemen önce konuştuğu öğrenildi. Doğan Ö.'nün Nasır E'ye eylemin gerçekleşeceğini ve kaçması için yardım istediğini sorduğu Nasır E.'nin olumsuz yanıt vermesine üzerine ağır küfürler edip telefonu yere vurup parçaladığı anlaşıldı. Hatay Reyhanlı' da 51 kişinin yaşamını yitirdiği bombalı saldırıya ilişkin ilginç detaylar ortaya çıktı. Saldırının organizatörlerinden Nasır E.'nin olayda kullandığı şahısların bazılarına 'Sizi yurtdışına çıkaracağım. Suriye'de ağırlayacağım merak etmeyin" dediği ancak olaydan bir gün önce kendisinin çıkış yapıp telefonla eylemi organize etmeyi sürdürdüğü belirlendi. Ancak olay sonrası şüphelileri yarı yolda bıraktığı ve telefon hattını iptal ettiği anlaşıldı.

TELEFONU PARÇALADI

Edinilen bilgilere göre Doğan Ö. ve Süleyman E. bombalı araçları Nasır E.'nin istediği yere getirdi. Araçları park ettikten sonra Doğan Ö. daha önce sık sık irtibat kurduğu Nasır E.'yi Süleyman E.'nin yanında aradı. Nasır E.'ye söylediklerini harfiyen yaptığını kendisiyle buluşabileceğini ve kaçışına yardım etmesini istedi. İddialara göre Nasır E., Doğan Ö.'ye önemli bir vazifeyi yerine getirdiğini tarihin kendisini unutmayacağını söyledi. Telefonda oyalandığını anlayan Doğan Ö. 'Bizi yüz üstü bıraktın. Hani bizi de kaçıracaktın.' diyerek Nasır E.'ye ağır küfürler etti. Doğan Ö. Nasır Ö.'nün hattına bir daha ulaşamadı. Bunun üzerine telefonunu yere vurup paramparça etti. Polis şimdi Doğan Ö.'yü arıyor.

ŞANLIURFA'YA 100 MOBESE
Hatay'ın Reyhanlı ilçesindeki patlamayla ilgili, mobeseler üzerine dönen tartışmanın ardından Şanlıurfa'ya 100 mobese kayıt cihazı takılacağı öğrenildi. Şanlıurfa'da kent merkezinde 54 mobese kamera bulunuyor. Bu yıl içerisinde de 20 ayrı noktada 90-100 civarında mobese kamerası takılacak. Şanlıurfa Emniyet Müdürlüğünün kamera sistemleri, tünel radar sistemleri ve plaka tarama sitemleri gibi unsurları içinde bulunduran EDS (Elektronik Denetleme Sistemi) kapsamında ise projeye destek gelirse önümüzdeki yıllarda 110 ayrı noktaya 300 mobese kamera projesi de bulunuyor. Ayrıca destek ve maddi gelir sağlanırsa mobese kamera binasının da kurulacağı öğrenildi. İstatistiklere göre 19 Mayıs 2013 tarihine kadar 30 bin 525 adet trafik ceza yazıldı ve kameralar büyük ölçüde trafiğin rahatlamasına sebep oldu.

EYLEME HAZIRLANAN ALTI KİŞİ YAKALANDI
Hatay Valisi Mehmet Celalettin Lekesiz, Suriyeli sığınmacıların kaldığı yerlerde bombalı saldırı ve kaçırma eylemi hazırlığı içerisinde bulunan 6 kişilik bir grubun yakalanarak gözaltına alındığını söyledi. Grubun bir süredir güvenlik ve istihbarat birimleri tarafından takip edildiğini eanlatan Lekesiz, "21 Mayıs'ta emniyet ve jandarma birimlerimizin ortak gerçekleştirdiği operasyonda gözaltına alınan M.Ö., M.K., Ö.R., F.B., İ.A.T. ve İ.T.'nin Hatay nüfusuna kayıtlı olduklarını belirtti.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kurye kullanıldığını son telefonda anladı
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN