Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Nazmiye Demirel hayata veda etti

9'uncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel 86 yaşında vefat etti. Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne giden Demirel 65 yıllık hayat arkadaşını kaybetmenin üzüntüsü içindeydi

Giriş Tarihi: 28.5.2013
Dokuzuncu Cumhurbaşkanı Süleyman Demirel'in eşi Nazmiye Demirel yaşamı yetirdi. 86 yaşındaki Nazmiye Demirel, Süleyman Demirel ile 12 Mart 1948 tarihinde evlendi. 1993 yılında Süleyman Demirel'in Cumhurbaşkanı seçilmesiyle 'First Lady' olan Nazmiye Demirel, 2005 yılında rahatsızlandı. Alzheimer teşhisi konan Nazmiye Demirel, 8 yıldır bu hastalıkla mücadele ediyordu. Dün akşam saatlerinde rahatsızlığı artan ve oksijen yetmezliği çeken Demirel, hastalığa daha fazla direnemeyerek vefat etti.

2.5 YILDIR HASTANEDEYDİ
Özel doktoru Aylin Cesur tarafından bakım altında tutulan Nazmiye Demirel, yaklaşık 2.5 yıldır Başkent Üniversitesi Hastanesi'nde tedavi görüyordu. Demirel'in doktoru Prof. Dr. Haldun Müderrisoğlu, "Akşam üzeri gelişen kandaki oksijen azalması ve bilahare kalp durması sonucunda saat 22.27 itibariyle kaybettik" dedi. Ölüm haberini Güniz Sokak'taki evinde alan Süleyman Demirel, sakinleştirici alarak Başkent Üniversitesi Hastanesi'ne gitti. Demirel'in oldukça üzgün ve bitkin olduğu görüldü. Demirel, "65 senelik hayat arkadaşımdı. Allah rahmet eylesin, mekanı cennet olsun. Çok iyi mücadele etti ama olmadı. Bütün sağlık personeline minnet ve şükranlarımız vardır. 4.5 sene onu ayakta tuttular. Allah kendilerinden razı olsun" diye konuştu.

'BİR HANIMEFENDİYDİ'
DEVLET ESKİ BAKANI IŞIN ÇELEBİ: Nazmiye Demirel Süleyman Demirel'e çok destek oldu. Bu insanlar toplumun yaşadığı sıkıntıları da yaşamış insanlardır. Bu ülkeye hizmet eden insanların eşlerinin o insanları tamamladığını düşünüyorum.
ESKİ DYP MİLLETVEKİLİ ÜMMET KANDOĞAN: Nazmiye Demirel, Sayın Demirel'in her zaman yanında olmuş ve ona destek olmuştur. Toplum tarafından sevilen ve saygı duyulan bir hanımefendi olarak hafızalarımızda yer etmiştir.
AK PARTİ GENEL BAŞKAN YARDIMCISI SÜLEYMAN SOYLU: Siyasetçi eşi olmak çok zordur. Nazmiye Hanım'ın çektiği meşakkati, karşı karşıya kaldığı zorlukları biliyoruz. Çok maharetli bir hanımefendiydi. Çok zorluklar da yaşadı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Nazmiye Demirel hayata veda etti
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN