'a ziyaretçi akını

Demireller'in yaşadığı ev başsağlığı dileklerini ileten ziyaretçilerle doldu. Başta Cumhurbaşkanı Gül olmak üzere siyasetçiler ve halk Demirel'i yalnız bırakmadı

Giriş Tarihi: 29.5.2013
Eşi Nazmiye Demirel'i kaybeden , Çankaya 'ta bulunan evinde gün boyu taziye ziyaretine gelenleri ağırladı. Eski bakan ve siyasetçilerin ağırlıkta olduğu ziyaretçiler, Demirel'e üzüntülerini iletti. Güniz Sokak'taki konutun giriş katına, ziyaretçilerin duygularını yazmaları için taziye defteri konuldu. Cumhurbaşkanı Abdullah Gül, dün öğle saatlerinde Demirel'e taziye ziyaretinde bulundu. Gül'ü, Güniz Sokak 31 numaradaki ikametgahın girişinde Demirel'in özel doktoru Aylin Cesur karşıladı. Demirel, Gül'ü konutunun giriş katında bulunan çalışma odasında ağırladı. Cumhurbaşkanlığının resmi internet sitesinde taziye ziyaretinden fotoğraflara yer verildi. Gül ile Demirel'in çalışma odasındaki sohbetinin yansıdığı karelerde, Demirel'in üzeri kitaplarla dolu sehpada yer alan Kuran'ı Kerim ve açıklamalı meali ayrıntısı da yer aldı. Demirel'in genel sağlık durumunun iyi olduğu öğrenildi.

ERDOĞAN TELEFONLA ARADI

Başbakan Tayyip Erdoğan ise Demirel'e telefonla başsağlığı diledi. Erdoğan, konutundan TBMM'ye hareket etmeden önce aradığı Demirel'e üzüntülerini ileterek başsağlığı diledi. TBMM Başkanı Cemil Çiçek, yurt dışından döndükten sonra doğrudan taziye ziyaretinde bulundu. CHP lideri Kılıçdaroğlu ve eski Genel Başkan Deniz Baykal da ziyaretçiler arasındaydı. Kılıçdaroğlu, "Süleyman Bey çok metanetli. Büyük acılara göğüs germiş biri. Birlikte bedel ödediler ama yılmadılar"dedi. Aralarında eski Meclis başkanları Hikmet Çetin ve Köksal Toptan'ın da olduğu bazı eski bakanlarla siyasetçiler, Demirel'in evine gelerek başsağılığı diledi. Genelkurmay Başkanı Orgeneral Necdet Özel, Kara Kuvvetleri Komutanı Orgeneral Hayri Kıvrıkoğlu, Deniz Kuvvetleri Komutanı Murat Bilgel ve Hava Kuvvetleri Komutanı Mehmet Erten de Demirel'i ziyaret ederek başsağlığı dileklerini iletti. Demirel'in kader arkadaşlarından Eski Meclis Başkanı İsmet Sezgin şunları söyledi: "Türkiye, çok First Lady gördü ancak Nazmiye Hanım'ın ayrı bir yeri vardı. 60 yılını eşinin başarısı, mutluluğu için harcayan bir Türk kadınıydı. Birbirlerine bu kadar bağlı bir çift görmedim." TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu, "Hanımefendiliği ve şefkatli kişiliğiyle Türkiye'yi her zaman başarıyla temsil etmiştir. Her daim modern Anadolu kadınının çok saygın bir portresini çizen hanımefendi, halkımızın kalbini kazanmış, takdirle anılmıştır"dedi.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Güniz Sokak'a ziyaretçi akını
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN