Türkiye'nin en iyi haber sitesi

mitingi iptal

Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Kadıköy'de saat 16.00'de yapacakları Özgürlük ve Demokrasi Mitingi'ni iptal ettiklerini bildirdi. İstanbul Valiliği, CHP'nin Taksim'e yürüyüşüne izin verdi.

Giriş Tarihi: 1.6.2013 13:38 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 11:27
Kadıköy'de düzenlenmesi planlanan Demokrasi ve Özgürlük Mitingi'nin iptal edilmesi üzerine Beşiktaş Meydanı'nda toplanan 'liler, Dolmabahçe üzerinden Taksim Meydanı'na yürümeye başladı.

Beşiktaş Meydanı'na deniz ve karayolu ile gelen partililerden, Taksim'e vatandaş olarak gidileceği belirtilerek, CHP bayraklarının bırakılması istendi.

Kortej, CHP genel başkan yardımcıları Umut Oran ve Muharrem İnce ile Genel Sekretere Bihlun Tamaylıgil ve bazı yetkililerin eşliğinde Taksim'e doğru yürüyüşe geçti.

Dolmabahçe'den Taksim'e yürüyen grup, "Her yer Taksim, her yer direniş", "Bu daha başlangıç" ve "Hükümet istifa" şeklinde sloganlar atıyor.

Trafikte seyir halindeki bazı sürücülerin de partililere destek verdiği görüldü.

MİTİNG İPTAL EDİLDİ

Ankara'dan THY'nin tarifeli seferiyle İstanbul'a gelen Kılıçdaroğlu'nu, Atatürk Havalimanı'nda CHP Genel Başkan Yardımcıları Umut Oran ile Gökhan Günaydın'ın yanı sıra bazı milletvekilleri ile partililer karşıladı.

Kılıçdaroğlu, Atatürk Havalimanı VIP Salonu'nda gazetecilere yaptığı açıklamada, Kadıköy Mitingi'nin bir ay önce alınan kararla planlandığını hatırlatarak, ''Ama Türkiye'de önemli gelişmeler var, önemli değişimler var. İstanbul'da, İstanbul kaynaklı, bütün Türkiye'ye etap etap yayılan bir halk direnişi var, halk hareketi var. Arkadaşlarımızla değerlendirdik. Saat 16.00'da yapacağımız mitingi iptal ettik. Arkadaşlarımız ve bütün milletvekillerimiz Taksim'de olacaklar'' diye konuştu.

Kemal Kılıçdaroğlu, Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Birisinin burnu kanarsa sorumlusu CHP olacaktır'' şeklindeki sözlerini şöyle değerlendirdi:

''Sayın Başbakan 'Birisinin burnu kanarsa sorumlusu CHP olacaktır' demiştir. Neye dayanarak bunu söylüyor? Polisine güvenerek mi söylüyor? TOMA'lara güvenerek mi bunu söylüyor? Devletin görevi yurttaşın güvenliğini sağlamaktır. Devletin görevi, eylem yapan yurttaşın hakkını korumaktır.''
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
CHP mitingi iptal
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN