Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gezi Parkı'na giriş izni verildi

Giriş Tarihi: 1.6.2013 15:35 Güncelleme Tarihi: 1.6.2013 17:11
Polisler Taksim Meydanı'nı terk ediyor. Polis, Gezi Parkı'nı boşalttı. Göstericiler parka girdi.

Polis meydandan ayrılırken kalabalıktan bazıları şişe ve taş attı. Bunun üzerine bazı polisler kalabalığın üzerine gaz bombası attı, meydan karıştı.

Polis ekipleri meydandan Gezi Parkı'nın içine doğru çekildi. Polislerin büyük bölümü ise otobüslere bindirilerek Dolmabahçe çevresine gönderildi.


MARJİNAL GRUPLAR POLİSE SALDIRDI

Bu arada Taksim Meydanı'nda güvenlik için önlem alan bazı polislere, marjinal grup mensubu olan göstericiler tarafından şişe ve taş atıldı. Gelen yabancı maddelerden dolayı bazı polisler yaralandı. Polisler kalabalığın üzerine gaz bombası attı, meydan karıştı.


POLİS, İSTİKLAL CADDESİ, GEZİ PARKI VE TAKSİM MEYDANI'NDAN ÇEKİLDİ

İstiklal Caddesi, Taksim Meydanı ve Gezi Parkı'ndaki polisler, İstiklal Caddesi-Tepebaşı ve farklı istikametleri kullanarak çekildi.

Güvenlik güçlerinin toplu şekilde çekildiğini gören ara sokalardaki gruplar, alkışlar ve sloganlarla güvenlik güçlerini protesto etti.

Polisin Taksim Meydanı'nı ve İstiklal Caddesi'ni terketmesinin ardından göstericiler, Taksim Meydanı'na doğru yürüyüşe geçti.

Tepebaşı, İstiklal Caddesi, Harbiye, Gümüşsuyu, Sıraselviler üzerinden meydana ulaşan göstericiler, Taksim Cumhuriyet Anıtı önünde toplandı.

Gezi Parkı'nı çevreleyen barikatların kaldırılması üzerine bir kısım eylemci de buraya geçti.

Bazı göstericiler Gezi Parkı'na yakın alanlarlarda bulunan Toplumsal Olaylara Müdahale Araçları (TOMA) ile İETT otobüslerine zarar verdi.

Göstericilerin, Taksim Meydanı'na yürüyüşleri sürüyor.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi Parkı'na giriş izni verildi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN