Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Kimse darbeden medet ummasın"

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Mehmet Ali Şahin, Taksim Gezi Parkı'ndaki olaylara ilişkin, Türkiye'de ba��ka şeylerin planlandığını söyleyerek, "Acaba biz buradan darbeye zemin hazırlayıp, kaos çıkarabilir miyiz, amaç bu. Bunların başka türlü iktidar olma umudu yok" dedi.

Giriş Tarihi: 1.6.2013 15:19 Güncelleme Tarihi: 1.6.2013 15:21
AK Parti Siyasi ve Hukuki İşler Başkanlığı'nın Balçova Kaya Termal Otel'de düzenlediği 10. Bölge Toplantısı'nda konuşan Şahin, İstanbul'da 3. köprüye herkesin ihtiyacı olduğunu, herkesin de bu hizmete sevinmesi gerektiğini belirtti.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu'nun ise Başbakan Recep Tayyip Erdoğan'ın ağaç katliamı yapan kişi olarak anılacağını savunduğunu söyleyen Şahin, "Ana muhalefet partisi lideri, 'Sayın Başbakan Kazıklı Voyvoda gibi tarihte yerini alacaktır' dedi. Ana muhalefet partisi lideri muhtemel iktidar demektir. İnsan önce 'Hayırlı olsun' der" diye konuştu.

Mehmet Ali Şahin, konuşmasını şöyle sürdürdü:

"Efendim, ağaç katliamıymış. Taksim'de yaşananları takip ediyorsunuz. Yapılmak istenen İstanbul'da yayalaştırma projesidir. 16 Şubat 2011'de İstanbul Büyükşehir Belediyesi oy birliği ile meclisten bu projeyi geçirmiş. Proje içinde 50 yaşını geçmiş olan 13 ağaç yerlerinden sökülecek. CHP'li meclis üyeleri de onayladı, Kurul da onayladı, proje askıda kaldı. Kimse itiraz etmedi. Burada 13 ağaç yerlerinden sökülecek. Aman Allahım kıyametler koptu. Şimdi buradan hareketle Türkiye'de başka bir şeyler amaçlanıyor. Ne yapılmak isteniyor, hangi amaçla yapıldığına dair sosyal paylaşım sitelerinde yazılar var.

Sinema sanatçısı Memet Ali Alabora 'Mesele sadece Gezi Parkı değil, sen hala anlamadın mı hadi gel' diyor. Taylan Kılınç basın mensubu, Atatürk'ün kurduğu Cumhuriyet'i geri alma vakti olduğunu yazıyor. Acaba biz buradan darbeye zemin hazırlayıp, kaos çıkarabilir miyiz, amaç bu. Bunların başka türlü iktidar olma umudu yok. Sadece darbe ve darbecilerden olur. Böyle umut çıkar mı? Türkiye'yi acaba yönetilemez hale getirebilir miyiz? İktidarı sarsabilir miyiz? Amaç oradaki 13 ağaç değil. Milletimiz bu işin farkına daha çok varmalı."

Sosyal paylaşım ortamında organizasyon düzenleyenlerin "acaba bize buradan ekmek çıkar mı?" diye düşündüğünü söyleyen Mehmet Ali Şahin, "Taksim'den, Gezi Parkı'ndan size iktidar çıkmaz, iktidar sandıktan çıkar. Gücünüz yetiyorsa hazırlanırsız. Hiç kimse darbeden medet ummasın" dedi.

Mehmet Ali Şahin, CHP'li bir milletvekilinin darbe yapacak komutan kalmadığını söylediğini, işi gücü darbe olanların milletten umudu kestiğini, AK Parti'nin ise halka güvendiğini dile getirdi.


"TÜRK MİLLETİ İFADESİNİ ANAYASA'DAN ÇIKARMADIK"

Mehmet Ali Şahin, anayasa çalışmaları kapsamında Türk Milleti kavramının da tartışma konusu olduğunu ifade ederek, sözlerini şöyle sürdürdü:

"Kılıçdaroğlu, Sayın Başbakan'ın Türk Milleti kavramını Anayasa'dan çıkarmaya beyninin yetmeyeceğini söyledi. Ben Anayasa Uzlaşma Komisyonu üyesiyim, 4 siyasi parti önerisini verdi, biz de verdik. Sayın Kılıçdaroğlu CHP'nin nasıl bir öneri verdiğinin farkında bile değil. Türk Milleti kavramını biz başlangıç kısmında da diğer maddelerde de muhafaza ediyoruz. Türkiye bizim için ne ifade ediyorsa Türk Milleti de onu ifade ediyor. MHP de muhafaza ediyor. CHP'nin önerisi ise 'Anadolu'da buluşan kadim uygarlıkların mirasçısı olan Türkiye Ahalisi diyor. BDP Türkiye Halkı diyor. Ya sizin arkadaşlarınızın partiniz adına verdiği anayasa önerisinden haberiniz yok ya da milleti kandırmaya çalışıyorsunuz. Biz Türk Milleti ifadesini Anayasa'dan çıkarmadık. Kimin beyninin neye yetip yetmediğine, kendi önerinize bakın, göreceksiniz."


"TERÖR SORUNUNU TÜRKİYE'NİN GÜNDEMİNDEN ÇIKARMAYI AMAÇLIYORUZ"

Türkiye'de terör meselesinin daha önce kangren haline geldiğini, sürekli kan kaybettirdiğini, bu nedenle çözüm sürecini başlattıklarını ifade eden Şahin, 5 aydır sürecin başarıyla yürüdüğünü, artık ocaklara ateş düşmediğini söyledi.

İlk defa Doğubeyazıt'ta BDP'li bir belediye binasında iki Türk Bayrağı ile Atatürk resminin asıldığını, terör nedeniyle 30 yıldır çıkılamayan Cudi Dağı'na giden bir grup vatandaşın dağ zirvesinde namaz kıldığını dile getiren Şahin, "Biz silahların susmasını, terör sorununu Türkiye'nin gündeminden çıkarmayı amaçlıyoruz" dedi. Şahin, süreci provoke etmek isteyenlerin olduğunu, bu insanların çözüm süreci umudunu ortadan kaldırmak için çalıştığını vurguladı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Kimse darbeden medet ummasın"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN