Türkiye'nin en iyi haber sitesi

"Cam, çerçeve ne adına indiriliyor?"

Giriş Tarihi: 3.6.2013

Birkaç çapulcunun halkı yanlış bilgilendirip tahrik ettiğini söyleyen Erdoğan, "Milletin camını çerçevesini indirenler ne adına indiriyor? Gene bu hükümet, devlet yapacak" dedi

Başbakan Recep Tayyip Erdoğan, kendisine yöneltilen diktatör eleştirilerine, "Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük benim kanımda yok, cibiliyyetimde de yok. Ben bu milletin hizmetkârıyım. Diktatör arayanlar varsa kendi geçmişlerine baksınlar" yanıtı verdi. TOKİ tarafından inşa edilen Kağıthane'deki Devlet Arşivleri Genel Müdürlüğü Osmanlı Arşivleri Daire Başkanlığı'nın yeni binasını hizmete açan Erdoğan, şu mesajları verdi:
Arşiv bir ülkenin ve milletin hazinesi olduğu kadar aynı zamanda hafızasıdır. Arşiv, kök demektir, öz demektir. Arşivine sırt dönen ecdadına da sırt dönmüştür. Maalesef bizde bu ar şivi yani kökü, özü korumak noktasında çok büyük ihmaller yapıldı. Arşiv belgelerimiz kese kağıdı yapılarak pazarlarda satıldı. Sağlıksız binalarda belgelerimiz çürümeye terk edildi.
Günlerdir Taksim'de 12 ağacın koruyuculuğunu yaptığını iddia edenlerin yaklaşım tarzındaki sakatlık neyse bu konudaki tarz da aynı anlamdadır. Biz ki şu ana kadar 3 milyara kadar fidan ve çeşitli yaş gruplarında Türkiye'ye ağaç dikmiş bir iktidarız. 160 civarında milli park inşa eden bir iktidarız. Öyle 5-10 dönüm değil hektarlarca.

PABUÇ BIRAKMAYIZ

Biz Taksim Meydanı'nı yayalaştırma projesini yapıyoruz, yapacağız. 1780 yılında 3. Selim döneminde yapılmış olan Topçu Kışlası'nı, - CHP zihniyeti yıkarak stada çevirdi- yapacağız. Burada kesinleşmiş bir AVM projesi de yok. Belki buraya bir şehir müzesi yapacağız. Çok açık, net söylüyorum. Biz birkaç tane çapulcunun o meydana gelip insanımızı, halkımızı yanlış bilgilendirmek suretiyle tahrik etmesine pabuç bırakmayız. Bu millet bize reyini verirken, tarihine, tabiatına sahip çık diye verdi.
3'üncü köprüyü yapıyoruz. Bugün oraya 300-500 kişi gitmiş. Oraya gittiler diye köprü inşaatını mı durduralım. Bunları 1. ve 2 . köprüye de karşı çıktılar, buna da karşı çıktılar. Bunlar denizin altına yaptığımız tüp geçite, tünellere de karşı çıktılar. Bunların cibilliyetinde bir taş taş üstüne koymak yok.
Yapmamışlar. 'Erdoğan diktatör' diyorlar. Ben bu milletin efendisi değilim. Diktatörlük benim kanımda yok, cibiliyyetimde de yok. Ben bu milletin hizmetkarıyım. Diktatör arayanlar varsa, Taksim Meydanı'nda, Ankara'da, şurada, burada... Milletin camını çerçevesini indirenler ne adına indiriyor. Bunun demokrasiyle bir alakası var mı? Kim ödeyecek onların parasını? Tüyü bitmemiş yetimin hakkı var burada. Gene bu hükümet, bu devlet yapacak. Bu terör estirenlere destek çıkan CHP zihniyetidir.

CAMİ DE YAPACAĞIZ

Biz şimdi Taksim'de 3 projeyi iç içe yapıyoruz. Orada çevre var, tarih var, kültür var. Trafik yer altına alınacak, AKM yıkılacak muhteşem bir opera binası yapacağız. Cami de yapacağız. Ben bunun iznini gidip de CHP genel başkanından alacak değilim. Birkaç tane çapulcudan da alacak değilim. İznini oy verenler verdi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
"Cam, çerçeve ne adına indiriliyor?"
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN