Türkiye'nin en iyi haber sitesi

'Gezi' protestoları yurtta devam

Gezi Parkı protestoları yurt genelinde dün de devam etti. İzmir'in Basmane Meydanı'nda önceki gün başlayan gösteriler, birçok semte yayıldı; 40'ı kadın toplam 191 kişi gözaltına alındı

Giriş Tarihi: 3.6.2013
İzmir'de önceki gün Basmane Meydanı'nda başlayıp birçok semte yayılan eylemler gece dün sabaha kadar sürdü. Çevik kuvvetin TOMA ve biberli gazla müdahale ettği gruplar, kamu kurum ve kuruluşuna, banka şubelerine ve Yeni Asır gazetesine zarar verdi. Göstericilerin Alsancak Devlet Hastanesi'ne molotof attıkları iddia edildi. Sabah saat 06.00'ya kadar süren olaylarda 40'ı kadın toplam 191 kişinin gözaltına alındı, 5 banka ile 21 dükkân zarar gördü.
Eskişehir: Önceki gün gündüz başlayan olayar gece boyunca sürdü. AK Parti binasına girmek isteyen eylemcilere polis gaz bombalarıyla müdahale etti.
Bursa: Önceki akşam toplanan grup Valilik binasını taş ve şişe yağmuruna tuttu. Kalabalığa çevik kuvvet, biber gazı ile müdahale etti. Olaylar sabaha kadar sürerken 57 kişi gözaltına alındı.
Kocaeli: Cumhuriyet Parkı'nda toplanan grup, AK Parti il binasına doğru yürümek isteyince polis müdahale etti. CHP Milletvekili Haydar Akar polisle görüşürken, tiyatrocu Ragıp Savaş eylemcileri sakinleştirmeye çalıştı. Bir polis yaralandı.
Antalya: AK Parti İl Başkanlığı binasına yürüyen göstericilerin müdahale eden polislere taş ve molotof attı. Saat 04.00'te ise göstericiler, Valilik binasını taşladı. Valiliğin demir kapısını zorlayan göstericileri dağıtmak için polis havaya ateş açtı.
Adana: Atatürk Meydanı'nda toplanan grup yürümek isteyince polisle çatıştı. 23 polis yaralandı, 31 kişi gözaltına alındı.
Mersin: ilde önceki geceki olaylarda 16 polis yaralandı, 31 kişi gözaltına alındı.
Afyonkarahisar: Önceki gün gözaltına alınan 36 kişi dün serbest bırakıldı.
Gaziantep: Önceki gün Demokrasi Meydanı'ndaki gösterilerde 4'ü güvenlik görevlisi 6 kişinin yaralandığı belirtildi.

Fatih ŞENDİL-Ercan AKGÜN-Tansu Edip GÖKBUDAK
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
'Gezi' protestoları yurtta devam
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN