Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Gül, Kılıçdaroğlu ile görüştü

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, Ankara ve İstanbul'da yaşanan olaylardan dolayı Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den talep ettiği randevu için Çankaya Köşkü'ne geldi.

Giriş Tarihi: 3.6.2013 18:29 Güncelleme Tarihi: 3.6.2013 19:07

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu, İstanbul'da başlayan ve birkaç gündür Ankara'da da devam eden olaylara ilişkin olarak Cumhurbaşkanı Abdullah Gül'den akşam saatlerinde randevu talep etmişti. Cumhurbaşkanı Gül'ün saat 18.00'e verdiği randevu için CHP Lideri Kılıçdaroğlu saat 18.07'de Çankaya Köşkü'ne giriş yaptı.

CHP kaynaklarından edinilen bilgiye göre Kılıçdaroğlu, Köşk'teki randevuya yalnız geldi.

Kılıçdaroğlu, Gül ile yaptığı görüşmeyle ilgili açıklamalarda bulundu

Kılıçdaroğlu, Gezi Parkı'nda yaşananlar, kendisinin Gezi Parkı'na yaptığı ziyaret, Başbakan Erdoğan'ın kullandığı dilin olayı yatıştırmaya yönelik olmadığını söyledi.

Kılıçdaroğlu, Taksim Gezi Parkı'nda ağaçları korumak isteyenlere karşı orantısız güç kullanıldığını bu gerçeğin görülmesi gerektiğini söyledi. Kılıçdaroğlu, Başbakan'ın yüzde 50'yi zor zaptediyoruz sözünün çok yanlış olduğunu, toplumu sağduyuya çağırmak gerektiğini bu tür söylemin ancak diktatörlerin söylemi olduğunu belirterek "Başbakan'ın çıkıp halktan özür dilemesini istiyoruz bunu bekliyoruz. Eylemlerin şiddete dönüşmemesini ve kamu malına zarar verilmemesini istiyoruz. Kamu malına zarar veren eylemleri kabul etmiyoruz" dedi.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gül, Kılıçdaroğlu ile görüştü
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN