Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Mehmet Okur da Gezi'de

Giriş Tarihi: 3.6.2013
AZERBAYCAN: Azerbaycan'da yaşayan Türkiye vatandaşları, Taksim'de meydana gelen olayları protesto etmek amacıyla Bakü'de eylem gerçekleştirdi. Yaklaşık 60 kişinin katıldığı eylem Bakü'nün Fıskiyeler Meydanında gerçekleşti ve 40 dakika sürdü. Rus medyasınca yansıtılan eylem sırasında göstericiler "Her Yer Gezi, Her Yer Direniş", "Türk Hükümeti, Masum Türk Vatandaşlarına Şiddeti Durdur" yazılı pankartlar taşıdı.
İSPANYA: Başkent Madrid'deki Türkiye vatandaşları, İspanya'da ekonomik krize karşı alınan önlemleri protesto etmek için halkın kendiliğinden oluşturduğu "Öfkeliler" hareketinin gösterilerinin ana merkezi olan Sol meydanında toplandı.
ABD: Başkent Washington ve çevresinden 500 kişi Beyaz Saray önünde toplandı. Bazı Amerikalıların da destek verildiği görülen eylemde bayrak ve pankartlar taşıyan grup, zaman zaman şarkılar ve marşlar söyledi, Türk hükümeti karşıtı sloganlar attı. New York'taki gösteri ise ülkeyi sarsan Wall Street eylemlerine sahne olan Zucotti Parkı'nda gerçekleştirildi. Los Angeles'taki gösteriye katılanlar arasında NBA ve eski Türk Milli basketbol oyuncusu Mehmet Okur da yer aldı.
BUGÜN NELER OLDU
İLİŞKİLİ HABERLER
ARKADAŞINA GÖNDER
Mehmet Okur da Gezi'de
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN