Kuğulu Park'ta 'çadır' gerilimi

Ankara Kuğulu Park'ta Gezi Parkı eylemine destek için kurulan çadırların ve asılan dövizler kaldırılmasını isteyen polis ile eylemciler arasında gerginlik yaşandı. Kısa süren gerilimin ardından uyarıları dikkate alan eylemciler, parktaki dövizleri ve çadırları bulunduğu yerden kaldırdı.

Giriş Tarihi: 7.6.2013 16:00 Güncelleme Tarihi: 7.6.2013 16:01
Ankara polisi, Kuğulu Park'ta Taksim Gezi Parkı'na destek için kurulan çadırları ve ağaçlara asılan dövizlerin kaldırılmasını istedi. Göstericilerle görüşen emniyet yetkilileri, protestocu grubu ikna etti. Yaklaşık 8 gündür parkta eylemlerini sürdüren çevreciler, önce ağaçlara astıkları dövizleri ardından kurdukları çadırları sökmeye başladı.

CHP'Lİ VEKİL ÇADIRLARIN KALDIRILMASINA ENGEL OLMAYA ÇALIŞTI

Bu esnada CHP Milletvekili Aylin Nazlı Aka, parkta bulunun protestocu grubun yanına geldi. Eylemciler, Aka'ya çadırların polis tarafından kaldırılmak istendiğini söyledi. Çadırların kaldırılamayacağını belirten Aka, emniyet yetkilileriyle görüştü. Yapılan görüşme sonuç vermedi. Polis, protestocu gruba çadırları sökmesi için süre verdi. CHP Çankaya Belediye Başkanı Bülent Tanık'ın görüşmelerinden de bir sonuç çıkmadı. Kısa süreli yaşanan gerginliğin ardından, çevreciler çadırları bulunduğu yerden kaldırdı.

Çadırların kaldırılmasının ardından emniyet güçleri, parktan ayrıldı.
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Kuğulu Park'ta 'çadır' gerilimi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN