Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Dersi sandıkta ver

Giriş Tarihi: 10.6.2013

Adana ve Mersin'de konuşan Erdoğan, seçilme yaşını 18'e indireceklerini söyleyerek, "2014 Mart'ında yerel seçimler var. İlk dersi demokratik yollarla sandıkta verin" çağrısı yaptı

17. Akdeniz Oyunları Tesisleri'nin toplu açılışı törenine katılmak için Mersin'e giden Başbakan Tayyip Erdoğan dün önce uçakla indiği Adana'da Şakirpaşa Havalimanı'nda kendisini karşılayan coşkulu kalabalığa hitap etti. Daha sonra da Mersin'deki açılış töreninde konuşan Erdoğan, "2014 Mart'ında yerel seçimler var. Sizden isteğim, ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermeniz" çağrısı yaptı. Erdoğan, konuşmalarında şu mesajları verdi:
Sevgili gençler dimdik durun, dik durun, dikleşmeyin. Yakarlar, yıkarlar, çapulcunun tanımı budur. Onlar bu ülkenin başbakanına küfredecek kadar da alçaktırlar.
Kendi Başbakanına ağıza alınamayacak derecede küfreden bir gençlik benim gençliğim olamaz. Ben aklıselim sahibi olan gençlerimize sesleniyorum; bu oyunu bozun, oyuna gelmeyin.
Samimi olarak sesleniyorum; siz gerçek manada çevreciyseniz burada çevreci bir Başbakan var. Aklıselim sahibi olan gençlerimize sesleniyorum; başını iki elinin arasına al ve düşün, ben ne yapıyorum, 2 milyar 800 milyon bu ülkede fidan ve ağaç diken bir iktidara karşı, benim verdiğim bu çevrecilik mücadelesi olabilir mi?
Eğer 'özgürlükler' diyorsak AK Parti iktidarının döneminde verilen özgürlükler bu ülkede hiçbir zaman verilmemiştir. Eğer inancınıza güveniyorsanız inanç özgürlüğünden korkmayın. Eğer fikrinize güveniyorsanız fikir özgürlüğünden korkmayın.

GEZİ PARKI'NI BİLMEZLER

Ama bu olayların çevrecilikle alakası yok. İnanın bunların yüzde 95'i bu olaylar çıkana kadar Gezi Parkı nerede bilmezlerdi. Bunlar hayatlarında Gezi Parkı'na da gitmemişlerdir. Ama ben orada doğdum büyüdüm. Biz şu anda daha güzelini ve çevreci tanımına uygun olarak yapıyoruz, yapacağız.
Gençliğe güvendiğimiz için üç dönem kuralını getirdik. Gençliğe güvendiğimiz için seçilme yaşını 25'e indirdik. Şunu da söyleyeyim ayrıca 18'e indirmenin çalışmalarını da yaptırıyorum.
Önünde bir tane Prof, benim polisime hakaret ediyor. Bu polis, Türk milletinin polisidir, benim polisimdir ve bu polise hakaret etmeye senin hakkın yok.
Polis zaman zaman hata da yapabilir. Ancak son olaylarda 600'ü aşkın polisin yaralandı, 1 polisin de şehit oldu. Ama ahlaki değerlerden nasibi almamış olanlar, bunların mensupları twit atıyorlar. Hatay'da ölen gençle ilgili olarak, intikamın alındı diyorlar. Bunlar artık bu denli haddini aşmış olan bir siyasi parti. Kardeşlerim biz bunlara aldırmayacağız ama polisimizi de bunlara yedirmeyeceğiz.
Sizden bir ricam var. Artık 7 ay var. 7 ay sonra yerel seçimler olacak bunlara ilk dersi demokratik yollarla sandıkta vermenizi istiyorum. Allah'ın izniyle 2014 Mart, çok şeyleri değiştirecek.

'Emrinizdeyim'
Gezi Parkı'nda 12-13 ağaç sökülecek bir başka yere dikilecek, bize çevrecilik dersi vereceksin. Buradaki niyet bozuktur. Eğer buna 'çevrecilik' adını veriyorsan benim kapım açık ama buradaki ideolojik temsil görevi yapanlara katılmayın. Kopun onlardan. Eğer çevreciysen bu Başbakan sizin emrinizde.

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Dersi sandıkta ver
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN