Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Emniyet'ten CHP'li vekillere kınama

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, "CHP Milletvekilleri Levent Gök ve Süheyl Batum'un personelimize yönelik edep dışı, çirkin ve seviyesiz beyanlarını nefretle kınıyoruz" denildi.

Giriş Tarihi: 10.6.2013 11:01 Güncelleme Tarihi: 10.6.2013 14:26
Emniyet Genel Müdürlüğü, polisin her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşların polisi olarak görev yapmaya devam edeceğini bildirdi.

Emniyet Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamada, emniyet teşkilatının görevlerini hukuk kurallarına ve tarafsızlık ilkesine bağlı kalarak en iyi
şekilde yürütme çabasında olduğu belirtildi.

Polisin, kanunların uygulayıcısı olarak kimi zaman vatandaşla karşı karşıya kalabildiği anlatılan açıklamada, şunlar kaydedildi:

"Ancak personelimiz, her zaman profesyonelliğini koruyarak, hiçbir kitle, grup veya partinin değil tüm vatandaşımızın polisi olarak görev yapmaya
devam edecektir. Daha önce de CHP Milletvekili Levent Gök'ün polisimize, bulunduğu makama yakışmayan şekilde ki hakareti ve Gezi olayları süresince yapılan açıklamalar herkesin ihtiyaç duyduğu güvenlik hizmetini sunan personelimizi derinden incitmektedir. CHP milletvekili Süheyl Batum'un da teşkilatımıza yönelik hakareti milletvekili sıfatına ve bilim adamı unvanına yakışmamaktadır.

Söz konusu milletvekillerinin, edep dışı, çirkin ve seviyesiz beyanlarını teşkilat mensupları olarak nefretle kınıyor ve bu sorumsuz davranışlarının adli merciler nezdinde takipçisi olacağımızı belirtiyoruz. Bu talihsiz beyanatlara rağmen, milletin ve dolayısıyla da polisimizin vekili olanların, daha duyarlı davranmaları gerektiğine olan inancımızı korumaktayız."

BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Emniyet'ten CHP'li vekillere kınama
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN