Türkiye'nin en iyi haber sitesi

Erdoğan 'Gezi Parkı' için yarına randevu verdi

Bakanlar Kurulu dünkü toplantısında Gezi Parkı'nı görüştü. toplantı sonrası "Başbakan randevu vermiştir. Bir kısmı ile Çarşamba günü görüşecektir"dedi

Giriş Tarihi: 11.6.2013
, Başbakan Erdoğan'ın "Gezi Parkı"ile talepte bulunan gruba yarın için randevu verdiğini bildirdi. Bakanlar Kurulu'nun dünkü toplantısında tek gündem maddesinin "Gezi Parkı' olduğunu belirten Arınç gazetecilerin soruları üzerine şunları söyledi:
* Türkiye bunu yaşamamalıydı. Olayların büyümesine yol açan gerçek amacın ne olduğunu az çok biliyoruz. Bu konuda yapılaması gerekenleri hükümet tespit etti. Türkiye'de artık yasa dışı eylemlere kesinlikle izin verilmeyecek, kanunun gerektirdiği yapılacaktır.
* Sayın Başbakanımız, bu olayların başında bulunan bazı toplululukların talebi üzerine kendilerine randevu vermiştir. Bir kısmıyla çarşamba günü görüşmeler yapacaktır. Bir kısmıyla da farklı zamanlarda bir araya gelecektir. Onlara işin gerçeği anlatılacak.
* Dört tane dava devam ettiğine, şimdilik idare olarak yürütmeyi durdurma kararına uyacağımızı ilan ettiğimize göre tüm paydaşlar bir araya gelerek ne olacağı ve olmayacağı konusunda görüşebilirler. Biz bu görüşmelere açığız. Onlar mutlaka şu olmasın bu olsun durumundaydılar. Böyle bir dayatmayı kabul edemeyiz.

SORUŞTURMA SÜRÜYOR

* Diğer talepleriniz politik taleplerdir. Türkiye bir hukuk devleti. Patrona Halil isyanında kelle ister gibi, "Şunu alın, bunu böyle yapın. Gözaltındakileri bırakın. Bunlara ilişmeyin. Her taraf bizim olsun istediğimizi yapalım" gibi bir anlayış AK Parti iktidardında kesinlikle söz konusu olamaz.
* (Ethem Sarısülük'ün polis tarafından açılan ateş sonucu vurulduğu görüntüleri): Tedavi altında, durumunun ciddi olduğunu biliyorum. Soruşturma devam ediyor.
* (Çarşı'nın kurucusunun bıçaklanması): Çarşı bu gösterilerden tamamen çekilmektedir. Diğer taraftarların da gelen boyutu gördükten sonra biz de yokuz diyeceklerini tahmin ediyorum. İnsanların bu olayların gerçek yüzünü görmesi için fevkalade önemlidir.

DIŞ BAĞLANTI DELİLLERİ VAR
(Dış bağlantı ile ilgili delil sorusuna):
Somut deliller var. Bir yargı süreci ve siyasi değerlendirme noktasındayız. Bugünden bunları tek tek ifade etmek doğru olmaz. Hem iç hem de dış boyutu üzerinde ciddiyetle duruyoruz. Bu olaylar adeta bir merkezden planlanıyor gibi yayılıp organize bir hareket haline gelmiş, ama sadece bu değil. Türkiye'de de muhtelif çevrelerin bu konuyu olduğundan daha büyüterek daha çok tahribat için hazırlıkları var. Bütün kurumlarımızın bunu dikkatle incelediğini ve süratle sonuca ulaşacağını söyleyebilirim. Ne yapılması gerekiyorsa kamuoyunu aydınlatacak bir çağrıda bulunabiliriz.

KİMLER KATILACAK?
Bugün resmi davetin yapılacağı Taksim Heyeti içinde öğrencilerin yanısıra gazeteci Hayko Bağdat, tiyatro sanatçısı Ahmet Mümtaz Taylan, yazar Oral Çalışlar, mimar Mücella Yapıcı ve Mimar Korhan Gümüş gibi isimlerin de bulunduğu öne sürüldü.:
BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Erdoğan 'Gezi Parkı' için yarına randevu verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN