Türkiye'nin en iyi haber sitesi

polise destek verdi

ayrı tutuldu. Çadırlar sökülmedi. Sadece pankartlar temizlendi. Marjinal gruplar taş atarken parktan polise destek alkışları yükseldi.

Giriş Tarihi: 11.6.2013 10:39 Güncelleme Tarihi: 11.6.2013 16:29
Gezi Parkı günlerdir girilemez haldeydi. Bugün sabahın erken saatlerinde polis Gezi Parkı eylemcilerine seslenirken şunu diyordu: "'na dokunmayacağız, çadırlar sökülmeyecek. Sadece ve Taksim Anıtı'ndaki propaganda amaçlı marjinal pankartları kaldıracağız. Müdahale kesinlikle olmayacak arkadaşlar!"

Ve Gezi Parkı eylemcileri olaylara hiç karışmadı. Hatta Gezi Parkı'ndan polise destek verildi. Çevre duyarlılığı ile sokağa çıkan ve bu uğurda polis müdahalesine bile direnen genç kesim, sonraları parkın ve anıtın etrafına k��melenmeye başlayan sosyalist marjinal örgütlerden ve marjinal parti temsilcilerinden rahatsızdı. Gezi Parkı eyleminin amacını aşmasına engel olmaya çalışıyorlar, Öcalan posteri açılırsa, içki içilirse karşı çıkıyorlardı.

Hükümet de verdiği her mesajda Gezi Parkı eylemcileri ile onların eyleminin peşine takılıp bunu istismar etmeye çalışan marjinalleri ayırt ettiğini dile getiriyordu.

Eylemciler bir nevi bu pankart temizliğinin eylemi tekrar rayına ve demokratik zemine soktuğunu belirtiyorlar.

Polise Çarşı grubu da protesto gösterisi yapmadı.

Tansiyonun yükseldiği dakikalarda, Gezi Parkı'ndaki göstericiler hem marjinal grupların polise taş, molotof ve sis bombası atmasına engel olmak hem de polisin parka müdahale etmemesi için insan zinciri oluşturdu.

Kısacası çevre duyarlılığı gösteren ""ciler polisin pankart temizliğinden ve marjinal grupları dağıtmasından memnun görünüyor.
Yarınki Başbakan Erdoğan ile Taksim Dayanışma Komitesi temsilcilerinin görüşmesinden çıkacak sonucu bekliyorlar.


BUGÜN NELER OLDU
ARKADAŞINA GÖNDER
Gezi Parkı polise destek verdi
* Birden fazla kişiye göndermek için, mail adresleri arasına “ ; ” koyunuz
BİZE ULAŞIN